HDP'li Beştaş, AKP'nin ziyaretini anlattı: Referandum konusunda tavrımız net

HDP'li Beştaş, AKP'nin ziyaretini anlattı: Referandum konusunda tavrımız net
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki AKP heyeti, "Anayasa teklifi" gündemiyle HDP’yi ziyaret etmişti. Halk TV'ye katılan HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş, görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunurken, "Referandum konusunda tavrımız net" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın yer aldığı AKP heyeti, başörtüsü konusunda hazırlanan anayasa değişikliği teklifine ilişkin Meclis’te HDP grubunu ziyaret etti.

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş, ziyaretin detaylarını Halk TV'de 'Asıl Mesele' programında açıkladı. Referandum konusunda HDP olarak tavırlarının net olduğunu söyleyen Beştaş, "Temel hak ve hürriyetler konusunda hiçbir konunun referandum konusu olamayacağının altını çizmek isterim. Mecliste destek vermek konusunda ise bir karara varmadık ve partimizde tartışmalar devam ediyor" dedi.

AKP'nin Anayasa değişikliği için HDP'yi ziyaret ettiği esnada çekilen bir fotoğrafı paylaşan Miroğlu, "Fotoğrafa, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyon belgesinin felsefesi üzerinden de ayrıca bakılabilir. Siyasi diyalogsuzluğa bahane üretmek en kolayı! Cumhuriyetin 100.Yılına girerken yeni diyaloglara gerekçe üretmek daha iyi! Yeter ki, HDP karşısına çıkan fırsatları, bu defa da ıskalamasın!" notunu düştü.

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş, Miroğlu'nun açıklamaları hakkında, "Bizim önümüze çıkan bir fırsat yok, sadece bir ziyaret var. Yıllardır bu hikaye hep dönüp dolaşır. Bunlar çok iyi niyetli değil. Bizim üzerimizden yapılan tartışma bir katkı yapmayacak. Miroğlu ya da başkası kendi yorumunu yapar. Biz hangi yolda yürüdüğümüzü biliriz. Bizim felsefemiz çok net. Anayasal değişikliğin neden bu dönem geldiğini parti içerisinde tabi ki tartışacağız" dedi.

Politika