HDP'li Gergerlioğlu BİM'den alışveriş yaptı: İronik 'soruşturma' göndermesi

HDP'li Gergerlioğlu BİM'den alışveriş yaptı: İronik 'soruşturma' göndermesi
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, son günlerde hedefe konan zincir marketlerden BİM'e giderek alışveriş yaptı.

Hükümet enflasyonun bir sorumlusu olarak da zincir marketleri işaret etmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli marketlerin 'FETÖ bağlantılarının araştırılmasını' istemişti.

BİM Marketleri İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'ın Bahçeli'yi eleştirmesinin ardından MHP'liler BİM'in hedef alan açıklamalar yayınlamıştı. Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan dün istifa etmişti.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu bugün Galip Aykaç’ın yöneticisi olduğu zincir marketin Ankara’nın Dikmen semtindeki bir şubesine giderek alışveriş yaptı.

Gergerlioğlu, markete girmeden önce şunları söyledi: “Malumunuz, günlerdir bu konu tartışılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 harfli zincir marketleri ekonominin kötüleşmesinin mesulü olarak gösterdikten sonra, MHP lideri Devlet Bahçeli de zincir marketlerini terör örgütü ilan etti ve bir polemik başladı. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç sert bir açıklama yaptı, ardından MHP’den sert açıklamalar geldi. Bir mafya lideri, Kürşat Yılmaz tehdit ve hakaretler yağdırdı, Galip Aykaç’a ve sonunda Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etti ama terör örgütü üyesi olmaktan kurtulabildi mi acaba? Bu saçma iddialar ve haksızlıklar karşısında her zamanki huyum, haksızlığa uğrayanın yanında oluyorum ve ne pahasına olursa olsun BİM marketine giriyorum gördüğünüz gibi.”

'Gayet terörist çikolatalar...'

Gergerlioğlu, marketten alışveriş yaparken “BİM’de terörist gıda maddeleri görünmekte. Bunların arasından birkaç ürün seçelim. Bir çubuk kraker alalım, kakao kremalı bisküvi ve bir tane de çikolata alıyorum. Gayet terörist çikolatalar olduğunu görüyoruz. Gördüğünüz gibi Türkiye’nin hali bu. Bu terörist gıda maddelerini aldık ve artık Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça bizi ne ile suçlar; terör örgütü propagandası mı, terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım ve destekten mi hakkımızda soruşturma başlatır, buyursun. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’nı hakkımda bu konularda bir soruşturma açmaya davet ediyorum” diye konuştu. (ANKA)

Gündem