HEDEP, İstanbul’da kongre yapacak

HEDEP, İstanbul’da kongre yapacak
HEDEP, İstanbul'da “Kazanmak için yeniden HEDEP, yeniden İstanbul” sloganıyla 12 Kasım’da kongre düzenleyecek.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) İstanbul İl Örgütü, 2’nci Olağanüstü Kongresini “Kazanmak için yeniden HEDEP, yeniden İstanbul” sloganıyla12 Kasım’da Küçükçekmece’de bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapacak.

'İstanbul son derece stratejik bir kent'

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre yoğun katılımın beklendiği kongreye ilişkin konuşan HEDEP İstanbul İl Kongre Komisyonu Eş sözcüsü Atilla Özdoğan, “Bu kongreyi genel merkez kongresinin bize verdiği mesajlar çerçevesinde kurguluyoruz. İstanbul son derece stratejik bir kenttir. Türkiye sosyolojisinin bütün renklerini İstanbul’da görmek mümkündür. HEDEP’in hedeflemiş olduğu sistemin mağdur ettiği, bütün ezilenleri bir araya getiren bir mücadele platformunda buluşturan stratejisinin en kolay karşılık bulacağı yer İstanbul’dur. Bu anlamda İstanbul’u önemsiyoruz” dedi.

'Halklarımızın umutsuz olması için hiçbir gerekçe yok'

Kongreye doğru giderken İstanbul'da pek çok toplantı yaptıklarını ifade eden Özdoğan, "14 Mayıs seçimleri sonrasında kamuoyunda bir demoralize durumu oluştu. Biz bu durumu tersine çevirecek, umudu yeniden yeşerten bir çaba içerisindeyiz. Halklarımızın umutsuz olması için hiçbir gerekçe yok. Biz bu moralsizliği geride bırakan, umudu büyüten ve kongreyle bir mücadele hattı örmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

'İstanbul’da HEDEP, kongresiyle çok güçlü bir çıkış yaparak yoluna devam edecek'

Kadınlara, gençlere, emekçilere, ekolojistlere seslenen Özdoğan, şunları kaydetti:

“Bunların mücadelesini tek bir kanala akıtarak, bu sisteme karşı birlikte mücadele etmek gerekir. Bunun için HEDEP’e gelmeliler. İstanbul’da HEDEP, kongresiyle çok güçlü bir çıkış yaparak yoluna devam edecek. O yüzden bütün halklarımızı, ezilenleri, emekçileri 12 Kasım'da gerçekleşecek olan kongremize bekliyoruz. Halklarımızı umudu büyütmek adına Pazar günü kongreye davet ediyoruz.” (Kısa Dalga)