Hürriyet'ten Sedat Peker iddialarına yanıt: Gerçek dışı, sitedeki yazılar kaldırılmadı

Hürriyet'ten Sedat Peker iddialarına yanıt: Gerçek dışı, sitedeki yazılar kaldırılmadı

Sedat Peker'in rüşvet iddialarında adı geçen gazeteci Burak Taşçı ile ilgili Hürriyet gazetesinden açıklama yapıldı: İddialar gerçek dışı. Hukuki süreci başlattık.

Sedat Peker'in rüşvet ve yolsuzluk iddialarında adı geçen Hürriyet gazetesi editörü Burak Taşçı ile ilgili gazeteden açıklama geldi.

İddialarla ilgili hukuki işlemlerin başlatıldığı belirtilen açıklamada Taşçı'nın yazılarının da siteden kaldırılmadığı ifade edildi.

Hürriyet'ten yapılan açıklama şöyle:

"Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Hürriyet dijital yayınlar ekonomi editörümüz Burak Taşçı hakkında bazı basın ve yayın organları ile birlikte sosyal medya hesaplarında yayınlanan gerçek dışı ifadeler ile ilgili hukuki işlemler başlatıldı.
Son günlerde editörümüz Burak Taşçı ve Hürriyet markası kullanılarak çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanan ve bazı medya kurumları, tv kanalları ve internet sitelerinde haberleştirilen ifadelerin gerçekle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Burak Taşçı’nın Hürriyet İnternet sitesindeki yazılarının kaldırıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Taşçı’nın internet sitemizden kaldırılan hiçbir haber veya yazısı bulunmamaktadır.

Söz konusu iddialarla ilgili kurumumuza sorularak kolayca tüm bilgilere ulaşılabilirdi. Ancak iddiaları gerçekmiş gibi haber yapan ve yayanlar evrensel habercilik ilkelerini hiçe saymıştır.

Hiçbir habercilik teyidi yapılmaksızın, asılsız iddiaları gündeme getiren, iftira ve karalama kampanyası içeren haberlere karşı hukuki işlemler başlatılmıştır."