İbrahim Haskoloğlu hakkında 12 yıl hapis istemi

İbrahim Haskoloğlu hakkında 12 yıl hapis istemi
Sosyal medyada yaptığı haber paylaşımlarıyla tanınan İbrahim Haskoloğlu, "Bugün hakkımda 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Verilerinize sahip çıkamayanlar için hiçbir soruşturma başlatılmadı. Bu bana değil sizin haber hakkınıza verilen cezadır" açıklaması yaptı.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, sosyal medya hesabından hakkında “kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek” suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandığını açıkladı.

Haskoloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Türk vatandaşlarının kişisel verilerinin ortada olduğunu gösterdiğim haberlerim nedeniyle bugün hakkımda 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Verilerinize sahip çıkamayanlar için hiçbir soruşturma başlatılmadı. Bu bana değil sizin haber hakkınıza verilen cezadır."

27 Nisan'da serbest bırakılmıştı

İçişleri Bakanlığı, Twitter adresi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ın fotoğraf ve bilgilerinin olduğu kimlik kartlarını paylaştığı gerekçesiyle gazeteci İbrahim Haskoloğlu hakkında şikâyette bulunmuştu.

Haskoloğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek” suçundan açılan soruşturma kapsamında Üsküdar’daki evinde gözaltına alınarak 19 Nisan’da tutuklanmış ve 27 Nisan’da serbest bırakılmıştı. (Kısa Dalga)

Gündem