İçişleri Bakanlığı'ndan cinayet ve tecavüz failinin elindeki üç hilalli dövme görüntüsü için soruşturma

İçişleri Bakanlığı'ndan cinayet ve tecavüz failinin elindeki üç hilalli dövme görüntüsü için soruşturma
MHP lideri Bahçeli "Güvenlik güçlerimiz üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir" açıklaması yaptı, İçişleri Bakanlığı, "Aydın'daki 92 yaşındaki bir kadının cinayeti sonrasında failin elindeki dövme görüntüsünün yansımasına ilişkin ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulduğunu" duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, Aydın'da 92 yaşındaki Hanım Pınarlı'ya tecavüz ettikten sonra öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan komşusu Aytu Çetin'in elindeki üç hilalli dövme "görüntüsünün yansıması" ile ilgili idari soruşturma açtı. Bakanlığın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konu ile ilgili açıklamasından hemen sonra soruşturma açıldığını duyurması dikkat çekti.

MHP lideri Bahçeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur.

"İncelemeler derinleştirilmeli"

Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur.
"Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın il teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir" dedi.

İçişleri, Mülkiye müfettişi görevlendirdi 

Bahçeli'nin bu açıklamasından sonra  konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
"İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından akşam saatlerinde "Kamuoyuna saygıyla duyurulur" başlığı ile "Aydın'da, 92 yaşındaki bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için; Bakan onayı ile, bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir."

 

 

Gündem