İddianamede adı neden yok, bankaya neden gitti? Terim'in avukatı konuştu

İddianamede adı neden yok, bankaya neden gitti? Terim'in avukatı konuştu
Galatasaray Eski Teknik Direktörü Fatih Terim’in avukatı Tufan Karataş Denizbank şube müdürü Seçil Erzan tarafından yüksek kazanç vaadiyle dolandırıldığı iddiasına ilişkin konuştu: Terim’in hesabı Seçil Erzan’ın kontrolünde, ‘Hocam şu kağıdı alacağız’ diyor. Saha kenarında topluca oldu bittiyle evrakı imzalatıyor.

Aralarında ünlü isimlerin bulunduğu çok sayıda kişiyi milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla yargılanan bankacı Seçil Erzan davasına ilişkin detaylar kamuoyunun gündeminde. Yargılamanın merkezinde Denizbank eski Şube Müdürü Seçil Erzan bulunuyor. Seçil Erzan ile birlikte davada Ali Yörük, Atilla Yörük, Asiye Öztürk, Hüseyin Eligül, Kerem Can ve Nazlı Can da şüpheliler arasında bulunuyor.
Erzan ve ekibinin Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Selçuk İnan ve Emre Çolak gibi isimlerin de bulunduğu onlarca kişiyi yüksek kazanç vaadiyle dolandırdığı öne sürülüyor.

Seçil Erzan tarafından “Tarih Terim fonu” olarak pazarlanan fon olayında Erzan, mahkemede, Terim'den 300.000 dolar aldığını ve bunun kat be kat üzerinde ödeme yaptığını iddia ediyor.

Fatih Terim’in avukatı Tufan Karataş, Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı.

Erzan’ın 11 yıl Florya şubesinde tutulmasıyla müşterilerle ilişkisinin derinleşmesine sebebiyet verildiğini söyleyen avukat Karataş, Seçil Erzan’ın Fatih Terim’in “finansal danışmanı” olduğu yönündeki söylemleri de yalanladı; “Bu finansal danışmanlık değil. Her şube müdürünün belli bir kalibrasyon üzerindeki müşteriye verdiği temel hizmet” dedi.

Terim’in “fon” adı altında para vermediğini, tüm yatırımların hesaplar üzerinden işletildiğini söyleyen avukat Karataş, para ilişkisini “Erzan'la yok. Banka ile var. Hesaplarında yatan para üzerinden Seçil yatırımlarda değerlendirdi” şeklinde açıkladı.
Terim’in hesabının Seçil Erzan’ın kontrolünde olduğunu ve istediği gibi girip çıktığını söyleyen Karataş, “Hocam şu kağıdı alacağız’ diyor. Saha kenarında topluca oldu bittiyle evrakı imzalatıyor” dedi.

Terim’in hesabında olduğunu bildiği 3 milyon dolar paranın bu para olduğunu belirten Karataş, “Bize göre hesapta 3-3,5 milyon dolar olması lazım. Seçil'in ‘Kağıt, hazine, fon aldım’ diye bir hikâyesi var. Bu yatırımlardan sonra meblağlar hesaba geri gelmiş. Ama bakıyoruz ki hesaplarda anlamsız eksilmeler var. Hesaptan dikkat çekmeyecek şekilde para eksiltilmiş” dedi.

'3-3.5 milyon dolar ortada yok'


Erzan’ın gerçekten alıp sattığını ancak olmadı gereken 3-3.5 milyon dolar paranın ortada olmadığını söyleyen Karataş, söz konusu işlemler için “kaşla göz arasında Terim’e evrak imzalatıldığını” ileri sürdü.

Avukat, dava dosyasına da giren Arda Turan ile Seçil Erzan arasındaki “Fatih Terim kârda mı?” konuşması için de, “Söyleyen Seçil ya. Kafasının arkasında neler var kimse bilemez” dedi.

Fatih Terim, futbolcularla bankaya 'sadece destek' için gitmiş


Avukat Karataş, Terim’in olay gün yüzüne çıkmasının ardından futbolcularla bankaya gitmesinin sebebini de “Baba gibi yanlarında istiyorlar. Güçlü bir profille gidelim. Tamamen destek. Yalnız bırakmamak adına gidiyor” diye açıklıyor.

Fatih Terim neden iddianamede yok?


Avukat Fatih Terim’in isminin kullanılarak mağdur edilmesine karşın neden dosyada isminin geçmediğini de “Çünkü onun şikâyeti başka bir soruşturma numarasıyla tefrik edildi. Hesabından çekilen bir para olduğu için zimmet olarak seyretme ihtimali var” dedi. (Kısa Dalga)

Gündem