“İkinci eşi de alın” diyen eski başhekim yardımcısı 5 ay sonra doktorluğa geri döndü

“İkinci eşi de alın” diyen eski başhekim yardımcısı 5 ay sonra doktorluğa geri döndü
Kadınlara yönelik açıklamaları nedeniyle açığa alınan GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde göreve başladığı ortaya çıktı.
Sosyal medya mesajlarında erkeklere “ikinci eşi de alın” telkinlerinde bulunan ve büyük tepki çektiği için Sağlık Bakanlığı tarafından eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevinden alınan ve doktorluktan uzaklaştırılan Ali Edizer, 5 ay sonra yeni görev yerine atandı.

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre, Edizer, Güdül’de doktorluğa başladı. Sosyal medyada “Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” mesajını da paylaşan Edizer, 5 Ekim 2020’de görevden alınmıştı. Edizer, tepkiler üzerine 8 Ekim’de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırıldı. 9 Mart 2021’de Edizer’in Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı ortaya çıktı.

Göreve nasıl başladı?’

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA’nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi. Edizer hakkında açılan soruşturmanın sonucuna ilişkin kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Emir, konuyu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.


Gündem