İlhan Cihaner: CHP'de genel merkez ile İBB etrafında kümelenenler arasında bir vekalet savaşı var

İlhan Cihaner: CHP'de genel merkez ile İBB etrafında kümelenenler arasında bir vekalet savaşı var
CHP genel başkan adaylarından İlhan Cihaner, "Adını koyalım, genel merkez ve İBB etrafında kümelenen değişimciler arasında bir vekalet savaşı veriliyor" diye konuştu.

CHP'nin Yozgat il kongresinde konuşan genel başkan adayı İlhan Cihaner; boş hamaset ve umut pompalamaya gerek olmadığını söyledi.

Independent Türkçe'nin yer verdiği bilgilere göre; Cihaner, şunları kaydetti:

"Son seçimlerde altı doldurulmamış umut pompalanmasının nasıl bir yılgınlığa, nasıl bir çöküntüye yol açtığını gördük. Dolayısıyla ayaklarımızın yere basması lazım. Tabii yerel seçimler demişken şu anda Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri, belediyelerin vesayeti altında dersek yeridir."

"Örneğin, İstanbul'da herkes şu anda Erdoğan Toprak'la İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ya da onun etrafında kümelenenlerin ya da farklı belediye başkanlarının hangi aday üzerinde uzlaşacağına dair heyecanla haber bekliyor. Ya da Ankara'da Çankaya Belediye Başkanı ile Yenimahalle Belediye Başkanı kimi destekliyor? Bu, inanılmaz antidemokratik bir şey. Bakmayın demokrasi bayramı falan denilmesine, demokrasi bayramı falan değil, demokrasi şenliği de değil." "

"Adını koyalım, genel merkez ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi etrafında kümelenen değişimciler arasında bir vekalet savaşı veriliyor. Vekalet savaşının aktörleri, belediyeler sonsuz mali olanaklarıyla, sonsuz kadro olarak ve biz de burada bir üçüncü yol açmaya, hatta ikinci yol açmaya çalışıyoruz. Çünkü ikisi birbirinin aynı. Seçimden üç gün öncesine kadar birlikteydiler. Eğer seçim kazanılsaydı değişim diye ortaya çıkan arkadaşlar inanın bana izlenen politikaların ne kadar dahiyane olduğunu savunacaklardı." (Kısa Dalga)