İmamoğlu: 2023 sürecinde hata yapmadan vatandaşın önüne çıkmalıyız

İmamoğlu: 2023 sürecinde hata yapmadan vatandaşın önüne çıkmalıyız
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bizler, yerel yöneticiler olarak, bu yolculuğun ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. İnsanları mutlu ettiğimiz ölçüde, 2023 sürecinde, genel yönetime tabi olduğumuz bu dönemde ne kadar önemli olduğunu, hata yapmadan doğruları üst üste koyarak alnımız ak, başımız dik bir biçimde vatandaşımızın önüne çıkabilmeyi başarmamızın şart olduğunu biliyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuştu.

Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul İl Başkanı Cana Kaftancıoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katıldı.

Törende konuşan İmamoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Siz birçok konuşmanızsa vurguluyorsunuz değerli Genel Başkanı’m, Türkiye’de insanlarımızın en fazla mutlu oldukları şehirler de bizim yönettiğimiz şehirler. Biz, bu mutluluğu sizlerin önderliğinde bütün Türkiye’ye yaymayı ve sosyal demokrasinin ülke insanımızı da hiç kimseyi de birbirinden ayırt etmeden mutlu edeceğinin de sağlam bir göstergesi durumunda, belediyelerimizin yarattığı atmosfer..." diye konuştu.

2023 sürecinde hata yapmadan vatandaşın önüne çıkmalıyız

İmamoğlu şöyle devam etti:

"Bizler, yerel yöneticiler olarak, bu yolculuğun ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. İnsanları mutlu ettiği ölçüde, 2023 sürecinde, genel yönetime tabi olduğumuz bu dönemde ne kadar önemli olduğunu, hata yapmadan doğruları üst üste koyarak alnımız ak, başımız dik bir biçimde vatandaşımızın önüne çıkabilmeyi başarmamızın şart olduğunu biliyoruz.

Birçok projemiz var. Gençlik ofisi açtık, istihdam ofisi açtık vesaire ama özellikle Hisarüstü’nde bir meydanı ve çevre düzenlemesini oluşturduk. Anadolu Hisarı’nı gezmiştik, çok güzel bir şekilde restorasyonumuz bitmek üzere. Hızlı bir biçimde Rumeli Hisarı’mızı da restore ediyoruz. Uzun yıllardır ihmal edilmiş, kuleleri neredeyse yıkılmak üzere, tarihimizin en önemli izdüşümlerinden biri olan Rumeli Hisarı’nın restorasyonunu da bitirmek üzereyiz.

Dünyada tek örneği olacak olan füniküler hattımızın projesini bitirdik. Aslında tam ihalesini de yaptık fakat ihalesi, o vahşi faiz oranlarının ve dövizin bir anda alabora olduğu sürece geldi. Çok kötü fiyatlar gelince ihaleyi iptal etmek zorunda kaldık. Ama onu da hayata geçireceğiz. Çok şey yaptığımızı ifade edebilirim Sarıyer’imiz, İstanbul’umuz için, yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Üç ayımızı çaldılar biliyorsunuz. Bizim ‘çaldılar’ lafımız tescilli. Onlar, seçimde oylarımız için ‘çaldılar’ kampanyası yaptılar. Hüngür hüngür bakanı ve onun amiri dahil, ‘çaldılar’ kampanyası yaptılar. İnsanlara ‘terörist’ dediler, sandık başındakilere. Ama bir tanesi bile yargılanmadı.

"Buraya kaymakam, vali, milli eğitim müdürü gelemez"

Bizi davet etseler başka belediyelerin açılış törenlerine gideriz ama ne yazık ki böyle bir kültür geliştirdiler. Örneğin buraya kaymakam gelemez. Şimdi aralarını bozmayayım ama veya bizim hiçbir açılışımıza vali gelemez. Milli eğitim müdürü gelemez. Emniyete muazzam bir bina açtık, kapısında bizi karşılayacak polis bulamadık. Bu, bugünkü siyasi zorbalığın devlet bürokrasisine yaşattığı kötülükler, bunları da bertaraf edeceğimizi biliyoruz. İnşallah sonucuna geliyoruz.”

Politika