İmamoğlu ile görüşen Tanju Özcan: Partiye dönmemi çok arzu ediyor

İmamoğlu ile görüşen Tanju Özcan: Partiye dönmemi çok arzu ediyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan görüştü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul’da bir araya geldi. Özcan, “Sayın İmamoğlu da benim partiye dönmemi çok arzu ediyor” dedi.

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre görüşmenin üzerinden 3 gün önce geçtikten sonra açıklama yapan Tanju Özcan, “Sayın İmamoğlu da benim partiye dönmemi çok arzu ediyor” dedi. İstanbul’da yapılan ziyarete Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir de eşlik etti.

'Çok güzel olacak'

Ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Özdemir, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan, İstanbul’da bir araya geldi. Çok güzel olacak. Yarına gülümse" ifadelerini kullandı.

zcan.jpg

'Genel Başkan cümleleriyle bana ne kadar güvendiğini ifade etti'

Bolu Belediye Başkanı Özcan, Bolu’da gazetecilerle bir araya geldiği programda, söz konusu görüşmeye dair de açıklamada bulundu.

Bolu’nun yerel yayınlarından Köroğlu gazetesinden Oğuzhan Eke’nin haberine göre Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Özgür Bey’in, kurultay öncesinde, Düzce’deki bir gencin soruna verdiği cevap… ‘Tanju benim arkadaşım, evimde yatırırım gerekirse’ demek, çok anlamlı bir cümle. Evinizde herkesi yatırmazsınız. Güvendiğiniz insanları evinizde misafir edersiniz. Demek ki Sayın Genel Başkan, bu cümleleriyle bana ne kadar güvendiğini ifade etti. Sonrasında bir cümle kullandı ama arkasından, ‘Eski Genel Başkanımın da fikrini alacağım, soracağım’ gibi şeyler söyledi ama nihai kararı kendisi ve ekibi verecek. Bu kararı verirken ki ben bu kararın artık olumlu olduğunu görüyorum, konuşuyoruz da kimlere fikrini soracağını kendisi değerlendirecek. Ben o şeyi çok farklı yerlere çekmedim” dedi. (Kısa Dalga)

Gündem