İmamoğlu'ndan Ali Koç'a yanıt: İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum

İmamoğlu'ndan Ali Koç'a yanıt: İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a yanıt verdi: 'İmamoğlu Koç Ailesi’nin Projesidir' komplosunu yıktığı için teşekkürler. İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a tepki gösterdi. İmamoğlu, kendisi için "İnşallah şu günler gelmez; Fenerbahçelilerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın İmamoğlu'na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez" diyen Koç'a, Twitter hesabından şu yanıtı verdi:

'KOMPLOYU YIKTIĞI İÇİN TEŞEKKÜRLER'

"Koç Grubu YK BV. Ali Koç’un açıklamasını dinledim. “İmamoğlu Koç Ailesi’nin Projesidir” komplosunu yıktığı için teşekkürler. İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum. Fenerbahçe’nin her zaman yanındayım. Bu dilin saygın Koç Ailesi’ne zarar vermemesi dileğiyle…"

ALİ KOÇ NE DEDİ?

Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu'nda İmamoğlu hakkında şöyle demişti:

"Şehrin Belediye Başkanı, Yüksek Divan Kurulu Başkanımızı ziyarete gelir, bordo-mavi kravat takar. Ya kime ne anlatıyorsunuz? Ben o kitabın içinde yazanları bilmiyordum. Eminim sayın Başkan (Uğur Dündar) da bilmiyordur. Bize ağır hakaretler eden kitabı hediye olarak getirme hassasiyetsizliğini yapar. İnşallah şu günler gelmez; Fenerbahçelilerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın İmamoğlu'na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez." (Kısa Dalga)