Ekrem İmamoğlu, gelişim programını tamamlayan 30 yaş altı belediye çalışanlarıyla buluştu

Ekrem İmamoğlu, gelişim programını tamamlayan 30 yaş altı belediye çalışanlarıyla buluştu
Ekrem İmamoğlu, "Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan İSPER’li 64 genç çalışana ödüllerini verdi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan İSPER’li 64 genç çalışana ödüllerini verdi. İmamoğlu, “Ben herkese eşit bakan bir yöneticiyim. Tam da başarı böyle. Bizi bir araya getiren, bizi buluşturan, bizi birbirine yakınlaştıran, bu ülkeye, bu şehre ve bu millete hizmet aşkı olmalıdır. Birine değil, sadece bir anlayışa değil. Milletine, devletine, ülkesine hizmet anlayışı. Bunu yeşertecek olan sizlersiniz” dedi.

Eğitimi 64 genç çalışan tamamladı

İmamoğlu, kurum bünyesinde görev yapan 30 yaş altı genç çalışanlara yönelik düzenlenen, Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayanlarla bir araya geldi. Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Başkan İmamoğlu’nun yanı sıra, Başkan Danışmanları Yiğit Oğuz Duman, Ertan Yıldız ve İSPER AŞ Genel Müdürü Ayşe Banu Saraçlar ile İSPER’li 30 yaş altındaki eğitimi başarıyla tamamlayan 64 çalışan katıldı.

Bir kişinin İBB’de görev yapmasını çok kutsal bir iş olarak gördüğünün altını çizen İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Geniş açıdan baktığınızda, 16 milyon insana her anında hizmet eden bir birey olmak.. Hangi alanda, hangi bölümde olduğunuzun hiçbir önemi yok; neticede bütünün bir parçasısınız. O bütününün sağlıklı bir şekilde hizmete dönmesinin çarkısınız. Siz görevinizi iyi şekilde yaptığınızda, sistemin tamamı oluştuğunda İstanbullu mutlu oluyor, güvende demektir. İstanbullunun, aldığı hizmetin layıkıyla yapıldığına şahit olması demektir. Bu büyük mekanizmanın kıymeti bir bireyi olmak bilinci, belediyemizde herkese geçmeli. Bunu en fazla hissettirecek olan da bu kurumun genç bireyleri. Genç yol arkadaşlarımızın, bu anlamda farklı bir başlangıç yapmasını sağlamanın, onlara bunun farkındalığını aşılamanın İstanbul’un geleceğine dair, hatta kamusal kurumların yönetim anlayışına büyük bir hizmet olacağına inanıyorum.”

Başarılarınızı takip edeceğim

Kendisinin, herkese eşit bakan bir yönetici olduğunu belirten İmamoğlu, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bizi bir araya getiren, bizi buluşturan, bizi birbirine yakınlaştıran; bu ülkeye, bu şehre, bu millete hizmet aşkı olmalıdır. Birine değil; bir kişiye, sadece bir anlayışa değil. Milletine, devlerine, ülkesine hizmet anlayışı olmalı. Bunu yeşertecek olan sizlersiniz. Onun için sizlerin başarısını takip edeceğim. Sizlerin ortaya koyacağı başarılar; inanın bu memleket, bu millet, bu şehir adına bizleri birbirine daha da yakınlaştıracaktır. Sizler yeter ki İstanbul için çözümler üretin, projeler üretin. İnanın ki ben ve kurumumuz sizlerin yanınızda olacağız.”

İmamoğlu, gençlere çok güvendiğini ve iyi ki böyle bir program başlattıklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle bitirdi:

“Programın, büyüyerek devam etmesini istiyorum. Bu süreci çok, ama çok büyüterek; mümkünse bunu, kendi kurumumuz içerisinde geleneksel ve güçlü bir eğitim programı biçimine kavuşturalım. Ama daha da ötesi, diliyor ve istiyorum ki bu modeli, diğer kamu kurumlarındaki insanlara da taşıyacak programlara ve hatta yarınlarda ‘ben kamuya hizmet etmek isterim’ diyen kim varsa bu şehirde, o gençlere de harici programlar koyarak onlara da geçirmemiz gerekiyor. Her yerde söylediğim gibi, İstanbul veya diğer kentler, Türkiye çok genç bir nüfusa sahip. Gençliğin zafiyetleri ya da onlara verilmemiş imkânlarıyla değil, verilmiş imkanlarıyla coşmasını sağlamak zorundayız. Ben bu anlamda kendimi en üst seviyede sorumlu mesul bir yönetici olarak kabule diyorum. Çünkü; eğer, bugün bu işleri iyi yaparsak, 15-20 yıl sonra -Allah ömür verirse- bu kentin, bu toplumun, bu milletin; mutluluğunu, refahını, huzurunu, demokrasi anlayışını, yaşam biçimindeki kuvvetli ağlarını, ilişkilerini doya doya yaşarız.”

(ANKA)

Gündem