İmamoğlu'ndan İstanbullulara miting çağrısı

İmamoğlu'ndan İstanbullulara miting çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin yarın İstanbul'da düzenleyeceği mitinge katılım çağrısı yaptı: Milletin sesi çıkmazsa iktidardakiler tek doğru sesin kendi sesleri olduğunu zannederler... Gün o gündür. Adalete susamış bir milletin sesini duyurma günüdür.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun duyurduğu İstanbul mitingine katılım çağrısı yapan bir video paylaştı. İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Milletin Sesi Maltepe’den yükselecek. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla herkes için hak, hukuk ve adalet isteyeceğimiz buluşmamız Cumartesi 18.00’de Maltepe Miting Alanı’nda" dedi.

Videoda ise adalet vurgusu yapan İmamoğlu, "Milletin sesi çıkmazsa iktidardakiler kendilerini ülkenin sahibi zannederler" dedi. İmamoğlu, "Gün o gündür. Adalete susamış bir milletin sesini duyurma günüdür" diyerek mitinge katılım çağrısı yaptı.

İmamoğlu videoda şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili vatandaşlarımız; milletin sesi çıkmazsa iktidardakiler tek doğru sesin kendi sesleri olduğunu zannederler. Milletin sesi çıkmazsa iktidardakiler kendilerini ülkenin sahibi zannederler. Millet sesini çıkaracak. Herkes konuşacak, eleştirecek. Talep edecek, ‘nerede benim hakkım, nerede adalet’ diyecek. O kadar çok adaletsizlik var ki bu ülkede, ekonomide, eğitimde, yargıda, sokakta, devlette, adaletsizlik ne yazık ki her yerde.

Biz İstanbul'u adil bir kent yapmak için çalışan bir belediyeyiz. Kaynaklarımızı bu şehirde sosyal adaleti, gelir adaletini, fırsat adaletini düzeltebilmek için kullanıyoruz. Bu yolda çok önemli işler yapıyoruz. Ama ne yaparsak yapalım Türkiye'de adaleti hâkim kılmazsak hiçbir sorunumuzu kalıcı olarak çözemeyiz. Biz adaletsizlik karşısında susmayı ayıp kabul eden bir milletiz. Yalnız kendimiz için değil, herkes için adalet isteriz.

Gün o gündür. Adalete susamış bir milletin sesini duyurma günüdür. Yeri göğü 'adalet' diye inletme günüdür. Gelin bu cumartesi günü saat 18'de Maltepe'de hak, hukuk, adalet mücadelesinin cesur lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek milletin sesi mitinginde hep birlikte buluşalım. Gelin milletin azim ve kararını herkese gösterelim."