İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: Sizden para istiyor değilim

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: Sizden para istiyor değilim
Gazeteci İsmail Küçükkaya İBB Başkanı İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında Topbaş’ın cenazesinde geçen diyaloğu paylaştı. Küçükkaya, “İmamoğlu, Erdoğan’dan iki talepte bulunmuş” dedi.
FOX TV’de Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nın eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın cenazesinde kısa bir görüşme yaptığını söyledi. Küçükkaya, görüşmeye ilişkin detayları İmamoğlu'nun anlattığını belirterek, şöyle devam etti:

"İmamoğlu şöyle anlattı. Duamı ettim, Fatih'in türbesine geçtim ve orada da dua etmeye başladım ecdadımıza' dedi. Sonra bir güvenlik gelmiş sayın başkan sizi dışarı alabilir miyiz demiş. İmamoğlu şaşırıp hayrola demiş. Güvenlik 'beyefendi geliyor' demiş. İmamoğlu da 'Ben duamı ediyorum, siz dışarı çıkın. Ülkenin cumhurbaşkanı gelecek, ülkenin belediye başkanı burada' yanıtını vermiş."

Küçükkaya’nın aktardığına göre, İmamoğlu Erdoğan’dan 2 talepte bulundu. İmamoğlu, “Sizden para istiyor değilim. Ama borçlanma talebimiz var, belediyenin durumunu biliyorsunuz. Borçlanma talebimizi onaylamanızı bekliyoruz. İkincisi de 8 yıldır belediyeye otobüs alınmıyor. Otobüs alımı var lütfen bu konuda yardımcı olunuz.”

Gündem