İngiltere Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi: 'Terör saldırısı olabilir'

İngiltere Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi: 'Terör saldırısı olabilir'

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile ilgili seyahat uyarısını güncelleyerek Türkiye'ye seyahat eden batılı yolcuların "terör saldırılarının" hedefi olabileceğini belirtti.

Türkiye ile ilgili seyahat uyarısını güncelleyen İngiltere Dışişleri Bakanlığı, 'batılıların' terör saldırılarının hedefi olabileceği uyarısında bulundu.

Euronews'in haberine göre, Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı 29 Ocak'ta güncellendi. Daha önce terör saldırılarının 'yabancılara yönelik olmadığı' dikkat çekiyordu.

Yeni uyarı ise "Batılı ülke vatandaşlarının özellikle büyük şehirlerde saldırıların hedefi olma ya da saldırılardan etkilenme ihtimali bulunmaktadır" şeklinde değiştirildi.

Bakanlığın Türkiye sayfasında "Özellikle dikkatli olunmalı ve mümkünse diplomatik binalar, ibadethaneler, önemli dini günler ve resmi tatiller dahil olmak üzere Batılıların uğrak yerlerinden kaçının. Terörist gruplar bazen bu zamanlarda saldırı çağrısında bulunurlar" ifadesini kullandı.

İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın GOV.UK web sitesi Türkiye'nin yanı sıra 225 ülke ve bölge hakkında güncel seyahat bilgileri içeriyor.

Aynı şekilde Amerika Birleşik Devletleri de Türkiye için seyahat uyarısını olası bir 'terör saldırısı' nedeniyle sertleştirdi. (Kısa Dalga)