Instagram yeni özelliğini tanıttı: Yapay zeka ile fotoğraflar 'hayal edildiği' gibi olacak

Instagram yeni özelliğini tanıttı: Yapay zeka ile fotoğraflar 'hayal edildiği' gibi olacak
Meta, düzenlediği Connect etkinliğinde yapay zekayı nasıl kullanacağını paylaştı. Instagram komutlarla fotoğraflarda değişiklikler ve eklemeler yapmanın önünü açacak.

Meta, düzenlediği Connect etkinliğinde neredeyse her şeyiyle yapay zeka merkezli bir sistem kurduğunu açıkladı. Şirket, Connect etkinliğinde, Instagram için yeni yapay zeka fotoğraf düzenleme ve çıkartma oluşturma özelliklerini tanıttı.

Donanımhaber'in derlediği bilgilere göre; "Restyle" adı verilen araç, süper güçlendirilmiş bir yapay zeka filtresi görevi görüyor.

Özellik, kullanıcıların mevcut fotoğraflarını farklı görünümlere dönüştürmelerine olanak tanıyor. Şirket, "Oluşturmak istediğiniz görüntünün yeni görünümünü ve hissini tanımlamak için 'sulu boya' gibi bir tanımlayıcı veya 'dergi ve gazetelerden kolaj, yırtık kenarlar' gibi daha ayrıntılı bir istem yazmayı düşünün" açıklamasını yaptı.Şirket ayrıca yapay zeka destekli bir yeşil ekran özelliği olan "backdrop" adlı yeni bir aracın ön gösterimini yaptı. Kullanıcılar ilgili fotoğraflarını bu özellik ile ciddi şekilde değiştirebiliyor. Örneğin; “etrafımı yavru köpekler ile çevir” istemi yazıldığında ilgili arka plan uygulanmış görüntünün yeni bir versiyonunu oluşturabiliyor. Şirket, restyle ve backdrop'un Instagram kullanıcılarına ne zaman sunulacağını söylemedi, ancak araçların "yakında" geleceği belirtildi.

indir.webp

Hem arka plan hem de yeniden şekillendirme kullanılarak oluşturulan gönderiler dolandırıcılık veya karışıklık yaşanmaması için yapay zeka kullanımını gösteren bir etiketle paylaşılacak. Meta, etiketlerin nasıl görüneceğini paylaşmadı, ancak "Meta AI tarafından oluşturulan görüntü" yazan bilgi ekranları daha önce Instagram'da görüldü.

Meta ayrıca Instagram'ın yanı sıra WhatsApp, Messenger ve Facebook Hikayeleri'nde de kullanılabilecek olan yeni yapay zeka tarafından oluşturulan çıkartmaları da gösterdi. Bu özellik, kullanıcıların metin komutları aracılığıyla sohbetleri ve Hikayeleri için hızlı bir şekilde özel çıkartmalar oluşturmalarına olanak tanıyor. Meta, çıkartmaların "önümüzdeki ay içinde" İngilizce dilinde sunulacağını açıkladı. (Kısa Dalga)

Teknoloji