2 işçinin öldüğü Antares Konutları için vekiller araya mı girdi?

2 işçinin öldüğü Antares Konutları için vekiller araya mı girdi?
Müşteriye "Kalite, konfor ve güven" olarak sunulan Keçiören’deki Antares Konutları iki işçiye mezar oldu, yetmedi kimse tutuklanmadı. Hatta, Birlik İnşaat’ın sahibi Mevlüt Kahraman’ın da aralarında bulunan kişilerin serbest bırakılması için bazı milletvekillerinin devreye girdiği öne sürülüyor.

Ankara'nın Keçiören ilçesinde devam eden Antares Konutları inşaatında, asansörün aşağı düşmesi ve işçiler Halil İkiyıldız ve İsmail Özbay'ın hayatını kaybetmesi olayında, şüpheliler serbest bırakıldı.

Olayın ardından söz konusu inşaatın yüklenicisi olan 3 ayrı firmanın sahipleri ve yetkililerinin aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan isimler arasında Ankara’nın en büyük inşaat firmalarından Birlik İnşaat'ın sahibi Mevlüt Kahraman da yer almıştı. Şüpheliler, savcılıktaki ifadelerinin ardından 15 günde bir imza vermek şeklindeki adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

T24'ün haberine göre, bazı milletvekilleri, Kahraman’ın da aralarında bulunduğu şüphelilerin serbest bırakılması için devreye girdiği iddia edildi.

Savcılığın ise olayın gerçekleştiği inşaatta 3 farklı firmanın yüklenici olarak çalıştığı, firma sahiplerinin sorumluluğu birbirine attığı ve olaya ilişkin firmaların kusur durumlarının henüz tespit edilmemiş olması nedeniyle şüphelileri adli kontrole sevk ettikleri ifade ediliyor. Şüphelilerin “iş ve işçi güvenliğinin sağlanmaması suretiyle taksirle ölüme neden olmak” suçlamasıyla adli kontrole sevk edildiği öğrenildi.

'Kalite, konfor ve güven' dediler, işçiye mezar oldu

Antares konutları müşteriye "kalite konfor ve güven" sloganı ile satılıyor. Daireler, 30 ve üzeri katlı.. Bu konutlarda 5+1 dairenin fiyatı 17 milyon civarında. (Kısa Dalga)

Ekonomi