İşe giden polis yolda kavga ettiği kişiyi ateş ederek öldürdü

İşe giden polis yolda kavga ettiği kişiyi ateş ederek öldürdü

İstanbul Fatih'te, görev yaptığı birime giden polis memuru ile sahilde köpek gezdiren 3 kişi arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Bir kişi polisin açtığı ateşle öldürüldü.

Fatih'te, görev yaptığı birime giden polis memuru ile sahilde köpek gezdiren 3 kişi arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Polis, kendisine yumruk atan kişiyi silahıyla ateş ederek yaraladı. Hastaneye kaldırılan yaralı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay, akşam saatlerinde, Fatih Katip Kasım Mahallesi Langa Hisarı Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; sivil halde, görev yaptığı birime giden polis memuru K.A., sahil yolu üzerinde köpeğiyle dolaşan C.K., B.A.P. ve Hacı Gelenler isimli 3 kişi ile bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı.

dha-5a3aee64f09a56dbe80829de1a282744-2.jpgDHA'nın haberinde Hacı Gelenler'in tartışma sırasında polis memuru K.A.'ya yumruk attığı iddia edildi.

Kavga sırasında silahını çıkaran polis memuru K.A., Hacı Gelenler'e silahla ateş ederek yaraladı. Karın ve kasık bölgesinden yaralanan Hacı Gelenler, yere yığılırken olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralıyı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaralı Gelenler, kaldırıldığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

YAKINLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

Olayı duyan Gelenler'in yakınları hastaneye akın etti. Hastaneye çok sayıda polis ekibi de sevk edildi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Servisi girişinde toplanan çok sayıda kişi, polis ekipleriyle zaman zaman gerginlik yaşadı. Polisin olayla ilgili çalışması sürüyor. (DHA)