İsmail Kartal'a göre Fenerbahçe sezonun en kritik maçına çıkıyor Pazar günü: Olası yenilgide baskı artar

İsmail Kartal'a göre Fenerbahçe sezonun en kritik maçına çıkıyor Pazar günü: Olası yenilgide baskı artar
Son iki maçtaki mağlubiyetlerden sonra teknik direktör İsmail Kartal'ın oyunculara yaptığı konuşma ortaya çıktı.

Sezona müthiş bir başlangıç yapan Fenerbahçe'de üst üste gelen Trabzonspor ve Ludogorets yenilgileri canları sıkmış durumda.

Eksiklerin de etkisiyle gelen kötü sonuçların moral bozduğu Sarı-Lacivertliler'de şimdi ise gözler ligde oynanacak zorlu Adana Demirspor maçına çevrildi.

Önce Trabzonspor ardından Ludogorets maçları kaybedildi

Fanatik'in haberine göre Fenerbahçe için rüya gibi başlayan sezon, peş peşe gelen iki yenilgiyle sekteye uğradı. Ligde Kadıköy’de Trabzonspor’a 3-2 kaybeden Sarı-Lacivertliler, önceki gün de Konferans Ligi’nde Ludogorets deplasmanında 2-0 yenildi. Tam da peş peşe yaşanan sakatlıklar nedeniyle moraller bozukken gelen bu mağlubiyetler herkesin canını sıktı.

Olası yenilgide baskı artar

İsmail Kartal, bu durumun takım üzerinde olumsuz bir etki yaratmasından endişe ediyor. Bu nedenle tecrübeli teknik adam, Ludogorets yenilgisinin hemen ardından daha soyunma odasında öğrencilerine moral konuşması yapmaya başladı. Yarınki Adana Demirspor deplasmanı artık çok daha önemli bir hale geldi. Olası bir yenilgide futbolcular mental anlamda büyük bir baskı altında kalabilir.

Artık önümüzde bakmamız gerek

İsmail Kartal, takımına yaptığı konuşmada Adana Demirspor mücadelesinin, kendileri açısından sezonun en kritik sınavlarından biri olacağını anlattı. Kartal, “Artık önümüze bakmamız gerek. Bir an önce Adana Demirspor maçına konsantre olmalıyız. Milli araya kazanarak, moralli bir şekilde girerek yolumuza devam edeceğiz” dediği öğrenildi. (Kısa Dalga)