İsrail ordusu 'taktiksel mola' verdi, Netanyahu, 'Haberim yok' dedi

İsrail ordusu 'taktiksel mola' verdi, Netanyahu,  'Haberim yok' dedi
İsrail Ordusu, belli saatler arasında taktiksel olarak askeri faaliyetlerin durdurulmasına karar verdi. Netanyahu, haberinin olmadığını belirterek karşı çıktı.

Kısa Dalga - İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, X sosyal medya platformundan dün sabah yaptığı paylaşımda "Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan Philadelphia Koridoru ve Gazze'nin kuzeyine giden yoldaki askeri faaliyetlerin, uluslararası kuruluşlarla yapılan görüşmelerin ardından insani amaçlarla sabah 08.00'den akşam 19.00'a kadar taktiksel olarak durdurulmasına karar verildiğini" açıklamıştı.

NTV'nin haberine göre Netanyahu bu karardan haberi olmadığını belirterek, "İsrail'deki siyasi liderlik, ordu sözcüsü (Avichai Adraee) tarafından yayımlanan açıklama hakkında önceden bilgilendirilmedi ve benimle koordine edilmedi, bu asla olmayacak" dedi.

"Açıklamayı medyadan duydum"

İsrail Başbakanı, siyasi otoriteyle koordinasyon olmaksızın böyle bir açıklamanın nasıl yapıldığına dair soruşturma yürütüldüğünü belirtti.

Açıklamayı reddeden Netanyahu, "Medyadanuyduğum haberin benim açımdan kabul edilemez olduğunu ve benimle koordineli olmadığını söyledim." ifadelerini kullandı. (Dış Haberler)

Dünya