İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Jüri Başkanlığını Emin Alper üstlenecek

İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Jüri Başkanlığını Emin Alper üstlenecek

Başkanlığını yönetmen Emin Alper'in yapacağı Ulusal Yarışma jürisinde Farah Zeynep Abdullah, A. Emre Tanyıldız, Aylin Zoi Tinel ve Seray Şahiner yer alıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 7-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 42. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması'nda yer alacak ve Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için yarışacak filmleri değerlendirecek jüri üyeleri belirlendi.

Festivalin Ulusal Yarışma jüri başkanlığını son filmi “Kurak Günler” ile büyük başarı yakalayan yönetmen Emin Alper üstlenecek. Ulusal Yarışma jürisinde oyuncu Farah Zeynep Abdullah, görüntü yönetmeni A. Emre Tanyıldız, kurgucu Aylin Zoi Tinel ve yazar Seray Şahiner yer alıyor.

Ulusal Yarışma'da Altın Lale (En İyi Film), Onat Kutlar anısına verilecek Kariyo & Ababay Vakfı Jüri Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Özgün Müzik, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü, En İyi Kurgu ödülleri verilecek.

Festival programında yer alan Türkiye yapımı uzun metrajlı kurmaca ilk filmlerin aday olduğu Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jürisinde yönetmen ve yapımcı M. Tayfur Aydın, yönetmen Nazlı Elif Durlu, yapımcı ve yönetmen Chadi Zeneddine yer alıyor.

42. İstanbul Film Festivali ulusal yarışmalarında yer alacak filmler mart ayı sonunda, programın bütününün açıklanacağı basın toplantısıyla duyurulacak. (Kısa Dalga)