"Ben böyle devletin..." diye tepki gösteren vatandaşla ilgili olaya İstanbul Valiliği'nden inceleme

"Ben böyle devletin..." diye tepki gösteren vatandaşla ilgili olaya İstanbul Valiliği'nden inceleme
Para cezası uygulayan polise bir vatandaşın "Haram olsun. Ben böyle devletin" dediği görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine, “Olay tüm yönleriyle incelenmekte" açıklamasını yaptı.
İstanbul Valiliği, Arnavutköy’de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için kendisine para cezası uygulayan polise bir vatandaşın "Haram olsun. Ben böyle devletin" dediği görüntülerin sosyal medyada gündem olması üzerine, “Olay tüm yönleriyle incelenmekte" açıklamasını yaptı.

Doğum yapmış eşi için para çekmeye çıkan vatandaş, 3 bin 469 TL para cezası kesilince "Ben iki ay buna mı çalışayım? Böyle devletin de..." diye konuşmuştu. İstanbul Valiliği, yazılı  açıklamasında şöyle dedi:

"Bahse konu videodaki olayın, İstanbul Arnavutköy’de, 14.03.2021 tarihinde yapılan uygulama sırasında yaşandığı anlaşılmıştır. Salgın tedbirleriyle ilgili dinamik denetim ilkeleri doğrultusunda; rehberlik ve yönlendirmenin esas olduğu, ancak buna ısrarla uymayanlar hakkında işlem yapılacağı hususu daha önce talimatlarla bildirilmiştir.

Söz konusu olay tüm yönleriyle incelenmekte olup; başta görevli personelimiz olmak üzere bütün arkadaşlarımız dinamik denetim ilkelerine hassasiyetle uyulması noktasında tekrar uyarılmıştır." 

İstanbul Arnavutköy’de, sokağa çıkma kısıtlamasında, kardeşinin doğum yapması üzerine hastaneye gittiğini iddia eden bir vatandaş, kendisine kesilen cezanın yüksek olduğunu söyleyip öfkelenerek “Haram olsun”, “Ben böyle devletin” ifadelerini kullanınca polis ile vatandaş arasında gerginlik yaşanmış, bu olaya ilişkin görüntüler de sosyal medyada gündem olmuştu.

(ANKA)
Gündem