İstanbul'da kadın cinayeti: 'Anneni ve kardeşini öldürdüm, git cenazelerini al'

İstanbul'da kadın cinayeti: 'Anneni ve kardeşini öldürdüm, git cenazelerini al'
İstanbul'da iki kadını katleden fail, katledilen kadının çocuğuna "Annen ile kardeşini öldürdüm, git cenazelerini al" diye mesaj attı.

İstanbul Bağcılar'da, Barbaros Tüzün adlı zanlı, anne ile 14 yaşındaki kızını katletti. Bağlar Mahallesi 40. Sokak'taki bir binanın girişinde, iki kişinin silahla yaralandığı ihbarı üzerine, bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Sağlık görevlileri, yaptıkları kontrolde, silahla vurulan 42 yaşındaki Filiz Çilingir ile 14 yaşındaki kızı Selin Akçay'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Bina sakinlerinin, kaçan saldırganın apartmana girdiğini söylemesi üzerine, polis ekipleri harekete geçti. Ekipler, şüphelinin bulunduğu daireye geldiğinde içeriden silah sesi duyuldu.

Fail yaşamına son verdi

Kapıyı kırarak içeri giren polis, 48 yaşındaki Barbaros Tüzün'ü de silahla başından vurulmuş halde buldu. Tüzün, sağlık ekiplerince kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Saldırıda annesini ve kız kardeşini kaybeden İlayda Akçay'ın, polise verdiği ifadede, annesinin eski erkek arkadaşı olan Barbaros Tüzün'ün kendisine, "Anneni ve kız kardeşini öldürdüm, git cenazelerini al" diye sesli mesaj attığını söylediği öğrenildi.

Anne ve kızının cenazeleri, incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumuna götürüldü. (Kısa Dalga)