İstifalar peş peşe gelmişti: İYİ Parti yeni görevlendirmeler yaptı

İstifalar peş peşe gelmişti: İYİ Parti yeni görevlendirmeler yaptı
Peş peşe gelen istifalar üzerine İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu üst yönetimdeki yeni görevlendirmeleri duyurdu. İstifalar konusunda ise yorumda bulunmadı.

İYİ Parti'de, 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından başlayan kriz şiddetini artırarak devam ediyor. Üst üste istifaların yaşandığı partide son olarak Meral Akşener’in istifa etmesini istediği İbrahim Özkan’ı yeniden İBB Grup Başkanvekili seçilmesi yeni bir krize neden oldu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Üçok görevden alındı, bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Ece Güner de istifa etti.

İstifalar üzerine İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu üst yönetimdeki istifaların ardından görev değişikliğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Zorlu şöyle dedi: "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdirleri doğrultusunda Partimiz Başkanlık Divanında bazı değişikler gerçekleştirilmiştir. Buna göre daha önce ayrı yürütülen Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlıkları birleştirilerek Sayın Ahmet Zeki Üçok’un yerine Afyon Milletvekilimiz Sayın Hakan Şeref Olgun, Toplumsal Politikalar Başkanlığı görevini yürüten Sayın Ece Güner’in yerine de Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Selcan Taşçı Hamşioğlu getirilmiştir. Ayrıca Mali İşler Başkanlığı görevini vekâletten yürütmekte olan Sayın Sedat Aksakallı da aynı görevi asaletin yürütecektir. Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diler; partimizin hedefine emin adımlarla ilerleme kararlılığını bir kez daha vurgulamak isteriz. Saygılarımızla." (Kısa Dalga)

Gündem