İstiklal caddesi zanlısının elindeki güllerin sırrı çözüldü

İstiklal caddesi zanlısının elindeki güllerin sırrı çözüldü
Taksim İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilerek gözaltına alınan zanlı Ahlam Albashır'in kaçarken elinde bulunan güllerin sırrı çözüldü.

Taksim İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilerek gözaltına alınan Suriye uyruklu Ahlam Albashır'in, olaydan sonra yakalandığı evin kaçmasına yardım edecek Ahmet Jarkas'ın annesine ait olduğu ortaya çıktı. Ahmet Jarkas kardeşleri ile annesinin de gözaltına alındığı öğrenildi. Bu arada zanlının kaçarken elinde bulunan güllerin sırrı da çözüldü.

Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının ardından zanlı Ahlam Albashır, 4 ay önce Türkiye'ye birlikte girdiği ve karı-koca rolü yaptığı Bilal Hassan'ı aradı. Ancak Bilal Hassan, Albashır'e kendisiyle ilgilenemeyeceğini başının çaresine bakması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Albashır, taksiyle önce Esenler'de kaldığı adrese gitti.

DHA'nın haberine göre Buradaki eşyalarını alan Albashır, daha sonra saldırıdan sonra kendisini il dışına kaçırmakla görevlendirilen Ahmet Jarkas'la birlikte Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'ne gitti. Jarkas, Albashır'ı burada annesinin kaldığı eve götürdü. Albashır, polisin yaptığı operasyonla Küçükçekmece'de Ahmet Jarkas'ın annesinin kaldığı evde yakalandı. Albashır'la birlikte Jarkas'ın annesinin de gözaltına alındığı ve emniyete götürüldüğü öğrenildi.

uiemakueia.jpg

GÜLLERİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ

Öte yandan Ahlam Albashır'in olaydan sonra kaçarken elindeki güllerin de sırrı çözüldü. Albashır'in patlamanın yaşandığı bankta oturduğu sırada gül satan bir kadının yanına yaklaşarak gülleri uzattığı, Albashır'in gülleri almak istemeyince gülcünün ısrar ettiği, Albashır'in de dikkat çekmemek ve tartışmamak için gülleri satın aldığı belirtildi. (DHA)

Gündem