İtalyan medyası 'Türk Yıldız'ı yazdı: İngilizler peşinde

İtalyan medyası 'Türk Yıldız'ı yazdı: İngilizler peşinde
A Milli Takım'la sergilediği oyun Kenan Yıldız'ı Ada'ya taşıyacağa benziyor. İtalyan medyası Liverpool'dan sonra Arsenal'in de genç yıldızın peşinde olduğunu yazdı.

A Milli Takım'da gösterdiği başarılı performansla dikkat çeken Juventus'un Türk futbolcusu Kenan Yıldız için transfer iddiaları gün gün yükseliyor. Geçen günlerde adı Liverpool ile anılan Kenan için bir başka Premier Lig devinin daha devrede olduğu öne sürüldü.

İtalyan Tuttosport'un haberine göre; Arsenal ara transfer döneminde Kenan Yıldız'ın en ciddi alıcısı konumunda bulunuyor. Genç yetenek için henüz resmi bir teklif gelmese de transfer söylentilerinin arttığı vurgulandı.

40 milyonluk bütçe

Juventus ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunan Türk futbolcu için İtalyan kulübünü ikna edebilecek teklifin 35-40 milyon Euro'dan aşağı olmayacağı ifade edilirken, Arsenal'in Kenan için bu rakamlara çıkıp çıkmayacağının ise henüz belli olmadığı belirtildi.

Bu arada haberde Juventus Teknik Direktörü Massimiliano Allegri'nin son 4 maçta Kenan Yıldız'a forma şansı vermediğine dikkat çekildi. Bu durumun devam etmesi halinde genç futbolcunun Torino ekibinde kendisini çok rahat hissetmesine ve takıma çok iyi adapte olmasına rağmen gelen somut teklifleri değerlendirebileceği iddia edildi.

Gazete haberinde, Yıldız'ın özellikle A Milli Takım'la sergilediği başarılı performansı ön plana çıkardı. (Kısa Dalga)

Spor