İYİ Parti açıkladı: Altılı masa seçim bildirgesini kasım sonunda açıklayacak

İYİ Parti açıkladı: Altılı masa seçim bildirgesini kasım sonunda açıklayacak
İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Altılı Masa’nın seçim bildirgesinin kasım ayı sonunda açıklanacağını belirtirken, hazırlıklar arasında 'uyuşturucuyla mücadele eylem planı' olduğunu da söyledi.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, KRT'de yayınlanan Haftanın Panoraması programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Özlale, Altılı Masa’nın seçim bildirgesinin kasım ayı sonunda açıklanacağını belirtirken, hazırlıklar arasında 'uyuşturucuyla mücadele eylem planı' olduğunu da söyledi. Özlale özetle şunları söyedi:

"Çok uyumlu bir seçim beyannamesini hazırlıyoruz. Kasım ayının sonuna kadar yetiştireceğiz.

Hep bizden bekleniyordu ya, 'sizin çözüm önerileriniz nedir', 'iyi de bir hükümet programınız var mı?' diye… İşte Kasım ayının sonunda biz önümüzdeki yüzyılda Türkiye’nin ufkunu açacak bir seçim beyannamesini bir hükümet programını kamuoyuyla paylaşacağız.

Bizi izleyenler müsterih olunuz, iyimser kalınız, çok güzel bir hükümet programıyla karşınıza çok yakın bir zamanda çıkacağız. Örneğin varlık fonunu kaldıracağız, enflasyonla mücadele programı uygulayacağız.


Aday önemli ama bazen medya ana noktayı kaçırıyor, Altılı Masa’nın en fazla vurguladığı konu 'parlamenter sisteme geçiş'. Bakın burada sefalet endeksiyle başladık, yargıda ne olduğu çok belli ve uyuşturucu meseleleri tartışılıyor. Yakında açıklanacak bu hükümet programında 'uyuşturucuyla mücadele' ile ilgili de bir eylem planı var.
Aday konusu önemli ama adaydan çok daha önemli olan parlamenter sisteme geçiş sürecinde 6 partinin hazırlayacağı yol haritası. Bu konuda çok önemli bir gidişat var, partiler arasında görüş ayrılığı yok. Vatandaşlarımız iyimser olsunlar, bu ceberut yönetim anlayışının bitmesine 7-8 ay kaldı.”

Politika