İYİ Parti kapıları kilitliyor: 'CHP ile el altından görüşmeyin' talimatı

İYİ Parti kapıları kilitliyor: 'CHP ile el altından görüşmeyin' talimatı
Yerel seçimlere tek başına girme kararı alan İYİ Parti, teşkilatlara yazı göndererek "CHP ile el altından görüşmeyin" talimatı verdi. Söz konusu isteğin altında, teşkilat başkanı Buğra Kavuncu'nun imzası var.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, CHP’nin ittifak teklifini reddetmesinin ardından, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu da il ve ilçe başkanlıklarına bir talimat yazısı gönderdi.

Cumhuriyet'ten Merve Kılıç'ın haberine göre yazıda “bazı siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıklarından gelecek seçim ittifakına ilişkin görüşme, istişare gibi bir araya gelme tekliflerinin açık ve net bir şekilde reddedilmesi büyük önem taşımakta” ifadelerine yer verildi.

El altından işbirliği korkusu

Ayrıca Kavuncu’nun önceki gün Ankara’daki ilçe başkanlarına benzer telkinlerde bulunduğu iddia edildi. Cumhuriyet’in ulaştığı bazı İYİ Parti il ve ilçe yöneticileri mesajın “il örgütlerinin kendi aralarında yerel seçimlere yönelik el altından işbirliği” yapılacağı korkusuyla atıldığını ifade etti.

Akşener’in Özel’e “Hayırlı olsun” ziyaretinde bile bulunmadığını ancak Özel’in işbirliği için çaba gösterdiğini belirten bir parti yöneticisi de “Tüm yapılanlara rağmen böyle bir sonuç çıkarmak kimin işine yarar? Kime sorsam ‘AKP’nin işine yarar’ cevabı alıyorum. Bu bizim kuruluş amaçlarımıza uygun değil” diye konuştu. (Kısa Dalga)

Gündem