İYİ Parti'de istifası beklenen Ümit Dikbayır'dan videolu açıklama: 'Susmayacağım, istifa etmiyorum'

İYİ Parti'de istifası beklenen Ümit Dikbayır'dan videolu açıklama: 'Susmayacağım, istifa etmiyorum'
İYİ Parti’den ihracı istenen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulundu. Dikbayır, “İYİ Parti’nin üzerine gölge düşürülmesini karşısında susmam mümkün değildir” diye konuştu.

Kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabından “Büyük Türk Milletinin bilgisine…” notuyla paylaştığı video ile açıklamalarda bulundu.

Hakkında ortaya atılan ‘partili bir kadını taciz ettiği’ yönündeki iddiayı yalanlayan Dikbayır, partisinden istifa etmeyeceğini belirtti.

Dikbayır açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Milletimizin umudu olarak anılması gereken İYİ Parti, maalesef iftiralar ve dedikodularla anılmaktadır. İlk günlerde şahsımın onuru ve şerefim söz konusu olsa da dava arkadaşlarımın bir toz zerresi kadar emeğinin heba olmaması adına suskunluğumu korudum. İnandım ve bekledim ki genel başkanımız bu dedikodu ve iftira çarkını kıracak gereğini yapacak. İnanıyordum ki sayın Genel Başkan Meral Akşener, İYİ Parti’ye verilen hiçbir emeği iftira, hırsızlık ve para ilişkileri ile aynı cümle içinde kullandırmayacak. Ama olmadı."

"Bu çirkin işlerin önüne geçmek yerine bu kazanın altına odun atıldı. Suskunluğumu korumakla birlikte partimizin elini rahatlatmak soluk aldırmak için hakkımdaki iddiaların araştırılmasını talep ettim. Hem parti disiplin kuruluna hem de İYİ Parti TBMM Grup Yönetimi’ne dilekçe verdim. Ancak kutsal emanet olarak gördüğüm emekleri korumaktaki hassasiyetim partimizin gerekli kurullarında karşılık bulmadı. Gelinen noktada Türkiye’ye ve Türk milletine güneşi vadeden İYİ Parti’nin üzerine gölge düşürülmesini karşısında susmam mümkün değildir. Gördüm ki suskunluk genel başkanımızın etrafına yuvalanan ve o güneşi gölgelemeye kalkan hesapçı kişi ve odaklara güç katmaktan başka işe yaramayacak."

"Öyle sınır tanımaz bir iftira kampanyasıyla karşı karşıyayız ki her gün iddialar değişiyor, her gün yeni iddialar üretiliyor. Nitekim benim sayın genel başkan ve yakınlarının hesaplarını incelettiğim yalanıyla başlayan dedikodular bugün bugün disiplin kuruluna sevkimde gerekçe gösterilen taciz iftirasının atıldığı ahlaksız bir girdaba kadar sürüklenmiştir."

"Ben bir haysiyet mücadelesi veriyorum ve bu mücadele yalnızca kendi adıma verdiğim bir mücadele değildir. Bu mücadele başta canımdan aziz bildiğim ailem olmak üzere gönül veren tüm seçmenlerimiz adınadır. İYİ Parti’nin hiç hakketmediği iftiralarla anılmamak içindir. Bu hareket üç beş kendini bilmez yalanlarıyla genel başkan fikrini zehirlemeye kalkacağı sahipsiz bir hareket değildir.

Bu çirkinlikleri artık hukukun, adaletin gündemine taşıyorum. Tüm iddiaların araştırılmasını ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasını talep ediyorum.

Gündem