İYİ Parti'de kayıp 132 milyon lira: Ümit Dikbayır kendisine disiplin soruşturulması açılmasını istedi

İYİ Parti'de kayıp 132 milyon lira: Ümit Dikbayır kendisine disiplin soruşturulması açılmasını istedi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dikbayır'dan alınan İYİ Parti'nin kasasında eksi 16 milyon lira olduğu iddia edildi ve Dikbayır kendisi hakkında disiplin soruşturması açılması talebinde bulundu.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, İYİ Parti'de yayılan istifa dalgasını yazdı ve partide konuşulan ciddi bir iddiayı da köşesine taşıdı.

Cem Özdemir kasanın eksi 16 milyon lirada olduğunu tespit etti

Öztürk, "İYİ Partiyi karıştıran konuşma: Nerede kasadaki 132 milyon lira?" başlıklı yazısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in hesaplarını incelettiği iddiası ortaya atılan Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’ın yerine getirilen Cem Özdemir’in göreve başladıktan sonra kasada 16 milyon lira eksik olduğunu söylemesiyle yaşananları aktardı. Öztürk'ün yazısındaki söz konusu bölüm şöyle:

‘Kasada 132 milyon varken, şimdi bu para nerede?'

“İYİ Parti'nin kasası tam takır. Bu durum Ümit Dikbayar'a söylendiğinde, ‘Ne demek kasamız eksi 16 milyon lirada?’ dedi ve ‘Kasada 132 milyon varken, şimdi bu para nerede’ diye sordu. Bir taraftan Akşener'in hesaplarının gizli bir biçimde inceletildiği, bir yandan partinin kasasında olması gereken paranın bulunmadığı iddiası olayı farklı boyutlara taşıdı.

Dikbayır kendisi hakkında disiplin soruşturması açılmasını istedi

Ümit Dikbayır, kendisi hakkında disiplin soruşturması açılmasını istedi. Makul bir süre bekledikten sonra dokunulmazlığının kaldırılmasını ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurup hakkındaki iddianın açıklığa kavuşmasını isteyecek.” (Kısa Dalga)