'İYİ Parti'de Ümit Dikbayır, tacizden disipline sevk edildi' iddiası

'İYİ Parti'de Ümit Dikbayır, tacizden disipline sevk edildi' iddiası
Kayıp 132 milyon lira ve Akşener'in ailesinin hesaplarının inceletildiği tartışmaları devam eden İYİ Parti'de Ümit Dikbayır’ın partideki bir kadını taciz ettiği için disipline sevk ettiği öne sürüldü.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dikbayır'dan alınan İYİ Parti'nin kasasında eksi 16 milyon lira olduğu iddia edilmiş ve Dikbayır kendisi hakkında disiplin soruşturması açılması talebinde bulunmuştu. İddiaların ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin kasasını İYİ Parti Mali İşler Başkan Yardımcısı İsmail Yücel’e emanet etti.

Akşener'in ailesinin hesaplarını inceletti iddiası

Dün ise İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel Başkanı Akşener'in ailesinin hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme gelen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

'Fuhuş oteli işleten emniyet müdürü ile de ilgisi var'

Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın partideki bir kadına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini yazdı. Saymaz, bu olayın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “fuhuş oteli işleten emniyet müdürü” iddiasıyla da ilgili olduğunu öne sürdü.

Saymaz’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“İYİ Parti lideri Meral Akşener, dün Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ı tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Sevk gerekçesi, Akşener'in oğlu ve kızının banka hesaplarının incelenmesi değil, Dikbayır'ın partideki bir kadın çalışanı birkaç yıl önce taciz ettiği iddiasına dayanıyor. Dikbayır'la ilgili suçlamaların dile getirildiği bu süreçte kadının partiye gelerek, şikayette bulunduğu kaydediliyor. Ayrıca iki şahidin iddiaları doğruladığı belirtiliyor."

"Taciz suçlamasını Dikbayır'a sordum. Dikbayır, ‘Bugüne kadar işitmedim’ dedi. Akşener'in fuhuş oteli işleten emniyet müdürlerinden söz etmesinin de partideki bu gerilimle bağlantılı olduğu belirtiliyor. Akşener, yarın grup toplantısında Dikbayır hakkındaki iddialara değinecek. Dikbayır da bu hafta sonu istifa etmeyi düşünüyor.”

(Kısa Dalga)

Gündem