İYİ Partili vekille fotoğraf çektirince MHP'den ihraç edildi

İYİ Partili vekille fotoğraf çektirince MHP'den ihraç edildi
MHP üyesi Hakkı Altuntaş, sosyal medya hesabından İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ile fotoğraf çektirdiği için MHP'den ihraç edildiğini duyurdu.

MHP üyesi Hakkı Altuntaş, sosyal medya hesabından sahibi olduğu restorana gelen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ile fotoğraf çekti.

Altuntaş, fotoğrafı paylaşmasının ardından MHP'den ihraç edildiğini söyledi.

Altuntaş, kararı sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"İşyerimize müşteri olarak gelen, İYİ Parti Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş'un elini sıkıp “Hoş geldin onur verdin, her zaman bekleriz” diyerek diğer müşterilerin gelmesine vesile olsun diye her müşteride yaptığım gibi iznini alarak resmini paylaştım. Bu paylaşımdan dolayı Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman'ın kesin ihraç istemiyle İl Başkanlığına talep yazısı üzerine il disiplin kurulu tarafından muhalif millet vekilinin müşteri bile olsa elini sıkarken fotoğraf paylaşmam ve onur verdiniz demem gerekçesi ile Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden çıkarıldığım tarafıma tebliğ edilmiştir.

Benim hemşehrilerimize hizmetim aynı aşkla ve şevkle halka hizmet hakka hizmet düsturu ile ve yaratılanı yaratandan ötürü sevmek terbiyesi ile her platformda devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (Kısa Dalga(

Gündem