Kopenhag Teknik Direktörü Neestrup: Okan Buruk, bana ve oyuncularıma saygısızlık yaptı

Kopenhag Teknik Direktörü Neestrup: Okan Buruk, bana ve oyuncularıma saygısızlık yaptı
Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup, Okan Buruk'un Galatasaray-Manchester United maçının ardından Bayern Münih-Kopenhag karşılaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili olarak, "Hem bana hem oyuncularıma hem de verdiğimiz mücadeleye saygısızlık yaptı." dedi.

Galatasaray'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nun 6'ncı ve son haftasında yarın Kopenhag ile deplasmanda karşı karşıya gelmesinden önce düzenlenen basın toplantısında Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup ve futbolcu Lukas Lerager açıklamalarda bulundu.

Neestrup, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un Bayern Münih'in Kopenhag'ı yenememesi üzerine kurduğu, "Bayern aslında hep kazanarak gittiğini düşünüyoruz ama ilk defa rotasyon yaptılar. Maç içerisinde de kazanmak istiyormuş gibi bir oyun sergilemediler." sözlerine şöyle yanıt verdi:

"Bence saygısızlık yaptı. Biz orada en iyi şekilde mücadele ettik. Böyle tarz şeylere olumlu bakmıyorum. Hem bana hem oyuncularıma hem de verdiğimiz mücadeleye saygısızlık yaptı."

"Galatasaray'a sonsuza kadar saygımız var"

Bir basın mensubunun İstanbul'da oynanan maçın ardından kendisini tebrik etmesinin hatırlatılması üzerine ise Jacob Neestrup, "Bizim Galatasaray'a karşı sonsuza kadar saygımız var. Büyük bir kulüp olduklarını biliyoruz. Eğer Galatasaray 2-0 öndeyse ve maç 2-2 biterse ben seni tebrik edersem, sen bunu nasıl görürsün? Biz orada 1 puan kazanmadık, 2 puan kaybettik." şeklinde yanıt verdi.

"Geniş bir alanda oynamak istemiyoruz"

Yarınki maçta oynayacakları sistemle ilgili ise Neestrup şunları söyledi:

"Diğer maç da önemli. Kendi planımız var. Geniş bir alanda oynamak istemiyoruz. Defansif ve birbirimize yakın oynamamız gerekiyor yoksa bizim için tehlikeli bir maç olabilir. Diğer maç da bizim için çok önemli ama en önemlisi kendi planımızı uygulamamız."

"Galatasaray'ın çok kaliteli oyuncuları var"

Galatasaray'ın Parken Stadı'nda 2000 yılında UEFA Kupası'nı kazandığının hatırlatılması üzerine ise Neestrup, "Galatasaray'ın çok kaliteli oyuncuları olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, "Galatasaray'ın tarihine saygım var. Burada 200 yılında UEFA Kupası'nı kazandı. Buraya son geldiğinde ise bize 1-0 mağlup olmuştu. Umarım yine bunu yapabileceğimizi umuyorum" açıklamasında bulundu.

"Galatasaray deplasmanlarda çok iyi performanslar sergiledi"

Galatasaray'ın deplasman performansının iyi olduğunu aktaran Neestrup, "Biz sahamızda iyi futbol oynuyoruz. Bizim için avantaj olacak. Galatasaray şu ana kadar deplasmanlarda çok iyi performanslar sergiledi. Old Trafford'da 3 puan aldı. Bayern deplasmanında iyi oyun sergiledi. Galatasaray'ın deplasmanda oynayabilecek kapasitede bir takım olduğunu düşünüyorum. Çok fazla Türk taraftar da olacak. Bu atmosfere katkı sağlayacaktır" dedi.

"Sadece bir oyuncu seçemem"

Bir basın mensubunun "Galatasaray kadrosundan bir oyuncuyu transfer etme şansı olsa hangi oyuncuyu tercih eder" şeklindeki sorusuna Neestrup, "Sadece bir oyuncu seçemem. Çok iyi oyunculara sahipler. Ben şu an takımımdan çok memnunum. Sportif direktörüme gidip, "Bana Galatasaray'dan bir oyuncu getir" dersem, bana 'Çok pahalı, getiremeyiz.' der." diye yanıt verdi.

Spor