Kadıköy'deki rüşvet operasyonu: 124 kişiye tutuklama istendi

Kadıköy'deki rüşvet operasyonu: 124 kişiye tutuklama istendi

Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta memurları ile gıda mühendislerinin de bulunduğu 194 şüpheliden 124'ü tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul'da, Salı günü aralarında Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta ve gıda mühendislerinin de bulunduğu 224 kişiye 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek', 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından operasyon düzenledi. Operasyonda 48 zabıta, 6 gıda mühendisi ile birlikte toplam 194 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından 38 kişi savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 160 kişi Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.

43 MEMURUN TUTUKLANMASI İSTENDİ

Savcılık 43 memuru "Rüşvet" suçundan tutuklama talebiyle, 11 memuru ise adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle hakimliğe sevk etti. Savcılık, 81 kişiyi "Rüşvet" suçundan tutuklama talebiyle sevk ederken 25 kişiyi ise adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle hakimliğe sevk etti. 124 şüphelinin tutuklanması talep edilirken 36 şüpheli hakkında adli kontrol tedbiri uygulanması istendi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri devam ediyor. (DHA)