Kadınları 'falakaya yatıran' adamın eşi: Zorla yapmadı, fantezi amaçlıydı

Kadınları 'falakaya yatıran' adamın eşi: Zorla yapmadı, fantezi amaçlıydı

Kayseri'de para verdiği kadınları falakaya yatırıp fotoğraflarını çeken adamın yargılanmasına devam edildi.

Melikgazi ilçesinde yaşayan E.T. hakkında Kayseri 18'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

İddiaya göre adam, maddi durumu iyi olmayan kadınları evine çağırıp önce gözlerini uyku bandıyla kapatıyor, ardından da el ve ayaklarını kelepçe veya eşarpla bağlıyordu.

Kadınları 'falakaya yatırdığı' belirtilen adamın 250 ila 500 lira arasında ödeme yaptığı öne sürülen E.T., N.K. isimli kadına da yaptığının videosunu gönderdi. Kadının şikayetçi olması üzerine dava açıldı.

E.T.'ye 'eşe karşı eziyet çektirme'den 2 yıldan 5 yıla, 'müstehcenlik'ten de 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Basının çıkarılmasını istediler

Bugünkü duruşmaya sanık E.T. ve eşi H.T. katıldı. Sanık avukatı duruşma öncesi yazılı dilekçeyle basına kapalı oturum talep ettiklerini, salonda gazetecilerin bulunduğunu belirtti.

Mahkeme hakimi, sanık avukatının talebini reddedip duruşmayı basına açık oturumda gerçekleştirdi.

Söz konusu videolarda zorlama olmadığını söyleyen sanık E.T. şunları söyledi: "Eşimin rızasıyla oldu. Bir kez de ismini H. olarak bildiğim bir kadınla rızası dahilinde bir video çektim. Kimseye benzer bir uygulama yapmadım. Kimseyi zorlamadım. Bu videoyu bir yerde paylaşmadım. Çünkü, bu tarz videonun yasak olduğunu öğrendim. Videoların daha sonra nasıl yayıldığını bilmiyorum. Bu videolar emniyet tarafından sızdırılmış olabilir. Ben, hiçbir yerde paylaşmadım. Cep telefonumda tespit edilen videolar, bu tarz internet sitelerinden aldığım videolardır. Bu tarz videoları yüklerken kadınların çıplak ya da giyinik olduklarına bakmadım. Bu durum beni ilgilendirmiyordu. Ben bu videoları örnek olsun diye yükledim, ardından sildim. N. isimli kadına bu tarz videolar çekip paylaşmak istediğimi söylemiştim. O da kendisinin de merak etiğini söylemişti. Ardından N. ile bu tarz paylaşım yaparak, birlikte para kazanacağımızı düşündüm."

Eşinden şikayetçi olmadı

Eşinden şikayetçi olmadığını söyleyen sanığın eşi H.K., "Bana karşı zorla bir eylemi olmadı. Bir video izletti ve bu şekilde video çekme teklifinde bulundu. İlk başta bu teklifi kabul etmedim ama daha sonra kendi rızamla bu teklifi kabul ettim. Değişiklik amacıyla bir kez yaptık. Amacımız fantezi yapmaktı. Falakaya yatırdı, ayaklarımı bağladı. Sadece acı çekiyor gibi yaptım. Kesinlikle acı çekmedim. Acı çeksem söylerdim. Şu an da salonda basın mensupları olduğu için rahat konuşamıyorum ama söylemek istemediğim cinsel arzular da vardı. Benim yanımda herhangi başka bir kadına, eşim benzer bir uygulama yapmadı. Yayınlayıp, para kazanmaktan bahsetmedi. Şikayetçi değilim" dedi.

Mahkeme hakimi, sanık ve eşinin ifadeleri sonrası dosyanın incelemeye alınmasına hükmedip, karar vermek üzere duruşmayı erteledi. (DHA)