Kadir Topbaş hayatını kaybetti

Kadir Topbaş hayatını kaybetti
Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaşamını yitirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) eski Başkanı Kadir Topbaş hayatını kaybetti. Topbaş, 16 Kasım'dan bu yana koronavirüs dolayısıyla tedavi görüyordu. Gazeteci Candaş Tolga Işık da Twitter'da "Az önce Kadir Topbaş 'ın oğlu Ömer Topbaş'la konuştum "Babam covidi atlattı ama sonrasında bağışıklığın düşmesiyle çoklu organ yetmezliği gelişti ve tekrar yoğun bakıma alındı. 30 dakika önce de babamı kaybettik" dedi. Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin" diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Topbaş'ın vefatının ardından şu mesajı paylaştı: "istanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, kıymetli yol arkadaşımız Kadir Topbaş'ın vefatını derin bir teessürle öğrendim.  
Kadir Bey'i, İstanbul'a ve ülkemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum."

İBB AKP Grup Başkanvekili Memet Tevfik Göksü da sosyal medya hesabından, "Kadir ağabeyimiz, eski İBB Başkanımız Kadir Topbaş Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Cenab-ı Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun" paylaşımında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı. İmamoğlu mesajında "Covid-19 tedavisi nedeniyle bir süredir yoğun bakımda olan, 13 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şehrimize önemli hizmetler sunan Kadir Topbaş'ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize baş sağlığı dilerim" dedi.