Kaftancıoğlu: 31 Mart seçimleri öncesinde neredeyse bütün Büyükçekmece seçmeni terörist ilan edilecekti

Kaftancıoğlu: 31 Mart seçimleri öncesinde neredeyse bütün Büyükçekmece  seçmeni terörist ilan edilecekti
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kafancıoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınan bin 668 kişinin veya yakınının terörle bağlantısı var” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Kaftancıoğlu, “31 Mart seçimleri öncesinde neredeyse bütün Büyükçekmece halkı, seçmeni terörist ilan edilecekti… Ne oldu? Bu ferasetine güvendiğimiz halkımız bunun cevabını verdi" dedi.

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği’nin (EMARÇEB) düzenlediği “Enerjide Yol Ayrımı” konulu çalıştay bugün Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Çalıştaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

Kaftancıoğlu, burada yaptığı konuşmada, belediyelerle ilgili yürütülen soruşturmalara ilişkin açıklamasında “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınan bin 668 kişinin veya yakınının terörle bağlantısı var” diyen Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Kaftancıoğlu, şunları söyledi:

Bütün Büyükçekmece halkı terörist ilan edilecekti

"Çok uzağa gitmeye gerek yok, hatırlayacaksınız 31 Mart seçimleri öncesinde neredeyse bütün Büyükçekmece halkı, seçmeni terörist ilan edilecekti. İstanbul’da bir şeyler oluyor ama ne olduğunu kimseler anlayamıyordu. Her gün birimiz, vatandaşa hizmet etmek için çalışan, uğraşan birimiz, alfabenin 29 harfiyle neredeyse terörist ilan ediliyordu.

İstanbul halkı cevabını verdi

Ne oldu? Bu ferasetine güvendiğimiz halkımız bunun cevabını verdi. O yüzden onların ne dediği değil, bugün bir pazar günü sizin, bizlerin hep birlikte ne yaptığı kıymetli. İstanbul belediye başkanlarımız, burada bulunan belediye başkanlarımız, hepinizin şahsında tüm Türkiye'deki belediye başkanlığımıza, halkın hakkı ve hakikatin yanında olup bütün engellemelere rağmen sadece bunları değil geleceği de düşünerek çalıştığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim.

İLk seçimde halkın ‘güle güle’ diyeceğine inanıyorum

Ben, İstanbul halkının ve Türkiye'nin yapılacak olan ilk seçimde ‘Güle güle’ diyeceğine o kadar inanıyorum ve o kadar biliyorum ki... İstanbul'da yakında 3 milyonuncu haneyi ziyaret edeceğiz. Ve bu 3 milyon hanede neyi görüyoruz biliyor musunuz? Siyasetin hiçbir kurumuna ulaşamayan ve devletin ne yazık ki içi boşaltılmış kurumlarında muhatap bulamayan vatandaşlarımız, İstanbul'un hangi ilçesinde olursa olsun bu karanlık günlerinde, bu yokluğunda, bu yoksulluğunda yine halkın belediyelerini, CHP’nin belediyelerini kendilerine yakın hissediyorlar.

KİMİN NE DEDİĞİ DEĞİL, HEP BİRLİKTE NE YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİ: Birileri algılar oluşturmaya devam etsin, emekçilere ‘Terörist’ desin, bizlere ‘Terörist’ desin. Kimin ne dediği değil, hep birlikte ne yaptığımız önemli. Ne mutlu ki vatandaşlarımız bunu görüyor. Bu inançla hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” (ANKA)

Gündem