Kaplan'dan 'Pelikan' iddialarına yanıt: Haysiyeti için yaşayan insanlarız, haksızlığa uğradım

Kaplan'dan 'Pelikan' iddialarına yanıt: Haysiyeti için yaşayan insanlarız, haksızlığa uğradım

'Pelikan' yapılanması iddialarında adı geçen Hilal Kaplan katıldığı televizyon programında "Nagehan Alçı hükümete yakın bir gazeteci değil. Erdoğan rejimi diyen bir gazeteciden bahsediyorsunuz" dedi.

TRT yönetim kurulu üyesi ve Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Haber Global'de Buket Aydın'ın konuğu oldu.

Buket Aydın'ın "'Hükümete yakın gazeteciler parlamenter sisteme dönülsün' dedi. Hatta benim programımda Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı. İçerde de bir fikir ayrılığı mı var sorusu akla geliyor. Yok ama siz ne düşünüyorsunuz?" diye sordu.

Kaplan, "Nagehan Alçı hükümete yakın bir gazeteci değil. Erdoğan rejimi diyen bir gazeteciden bahsediyorsunuz" diye yanıt verdi.

Gerçek Gündem'de yer alan haberde, Kaplan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

"Erken seçim beklemiyorum. Daha adayın yok erken seçim diyorsun.

Bana biraz koalisyon dönemi siyasetçilerini hatırlatıyorlar. Kahramanlaştırdıkları Demirtaş bile yazı yazdı ve eleştirdi. Demirtaş'ın bile eleştirdiği durumdalar.

Kılıçdaroğlu aday olmak istiyor. Çok liderlik vasfı olduğunu sanmıyorum. Kılıçdaroğlu'nun adaylığını İYİ Parti desteklemiyor. Mezhebini bile getirdi. En radikal soldan Ahmet Şık da mezhebini dile getirdi.

6 kez bir araya gelmişsin aday konuşmamışsın.

Cumhuriyet tarihinin en çapsız bakanı demişti Davutoğlu için Kılıçdaroğlu. Ali Babacan ise 5 yıl boyunca sustu. Nasıl bir insan bu?

Kılıçdaroğlu diyor ki Erdoğan ABD'ye kaçacak, para kaçırıyor diyor. Gülünç. Firari FETÖ'cülerle aynı şekilde konuşuyor.

Nagehan Alçı hükümete yakın bir gazeteci değil. Erdoğan rejimi diyen bir gazeteciden bahsediyorsunuz.

Benzer yasalar Almanya'dan da geçti, Fransa'dan da geçti. O zaman sansür olmadı bunlar. Araştırma yapıldı yalan haberin en çok yapıldığı ülke Türkiye. Bunların önüne geçmek devletin sorumluluğu. O yüzden olumlu buluyorum sosyal medya yasasını. I

Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum. Bir iftiradır. Daha önce çektiğim videoda madem öyle bana dava açın dedim. Ancak açan olmadı ben açtım. Neden sineye çekmek zorundayım ki bu iftiraları.

Haysiyeti için yaşayan insanlarız. İftara atanların bir bedel ödemesi gerekir."