Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: Erbakan Hoca’yı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu katıldığı canlı yayın programında Erdoğan’a ilişkin, “Erbakan Hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak onu bir bakıma izam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracaktı" açıklamasını yaptı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu KRT TV’de canlı yayın konuğu oldu. Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin, “Erbakan Hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak onu bir bakıma izam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracaktı.” dedi.

77892.jpg

"Çünkü mahkum olmuştu"

Karamollaoğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar bu şekilde:

“Ak Parti Erbakan hocaya karşı çıktı hayattayken, onu unutamazsın. Amerika’dan dönerken büyük orta doğu projesinin eş başkanıyım dedi Sayın Erdoğan. Daha sonra Erbakan Hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak onu bir bakıma izam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracak."

"Ben seni yaşatmam siyaseten de. Böyle bir işi yapamazsın"

"Evi kuşatıldı, o zaman Allah rahmet eylesin Kalyoncu AK Parti’nin kuruluşunda Tayyip Bey’e destek veren bizim de eski il başkanımızdı. O Tayyip Bey’e gitti ‘bunu böyle yaparsan ben burayı senin başına yıkarım’ dedi; ‘Ben seni yaşatmam siyaseten de. Böyle bir işi yapamazsın.’ Onun üzerine Tayyip bey ev hapsine çevrilmesini sağladı ve arkasından da unutmayalım Abdullah Gül Bey Cumhurbaşkanı olduktan kısa bir zaman sonra Erbakan Hocamızın affını kendisi gerçekleştirdi. Yani Erbakan Hoca siyasi hayata Abdullah Gül Bey’in bu affıyla kavuştu arkasından 2010 yılındaki seçimlerde kendisi bizim yani Saadet Partisi’nin Genel Başkanı oldu. Ben şimdi hocamızın bir sözünü söyleyeceğim, bu kadar da yeter zannediyorum. Erbakan hocamız kongrede “Kim ki Saadet Partisi dışında ben de Milli Görüşçüyüm derse sadece bir palyaçodur, başka bir şey değildir.” demişti. (Kısa Dalga)

Politika