Karısını 18 saat rehin alan adam tutuklandı

Karısını 18 saat rehin alan adam tutuklandı
Çorum'da 'ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi' Merve K.'yi 18 saat silahla rehin alan Mustafa Yılmaz tutuklandı.

Çiftlik Çayırı 54'üncü Sokak'ta 13 Kasım günü saat 17:00 sıralarında, 4 katlı binanın bodrum katından sesleri duyanlar durumu polise bildirdi.

Ekipler, bir süre önce cezaevinden tahliye edilen Mustafa Yılmaz'ın, ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi Merve K.'yi av tüfeğiyle rehin aldığını tespit etti.

Evden bir el silah sesi duyulurken, sokakta güvenlik önlemi alındı. Polis ekipleri, ikna çalışması başlattı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser de olay yerine gelip, müzakerelere katıldı.

18 SAAT REHİN ALDI

Tüfeği gece saatlerinde polislere teslim edip eylemini tabancayla sürdüren Yılmaz, 18 saat sonra 14 Kasım günü saat 11:00 sıralarında ikna edildi.

Elindeki tabancayı polise teslim eden şüpheli, Merve K.'yla evden çıkarıldı. Gazetecilere "Ölecek kadar çok seviyorum" diyen şüpheli, gözaltına alındı. Yılmaz, tamamlanan sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Öte yandan Mustafa Yılmaz, geçen yıl 22 Ağustos'ta bir berber dükkanında eşiyle yaşadığı sorunlardan sorumlu tuttuğu işyeri sahibi ile çalışan ve müşterilerin bulunduğu 4 kişiyi, pompalı tüfekle rehin almış polisin 5 saat süren çabası sonucu ikna edilmişti. (DHA)

Gündem