Kayseri'de kilosu 800 liradan altın pastırma satışı

Kayseri'de kilosu 800 liradan altın pastırma satışı
Kayseri’de yaklaşık 30 yıldır pastırmacılık yapan esnaf Tolga Korkut “altından pastırma” satışına başladı. Ayda 25 ila 45 kg arasında satılıyor.Kayseri’de yaklaşık 30 yıldır pastırmacılık yapan esnaf Tolga Korkut “altından pastırma” satışına başladı.

Satışlarının son 5 yılda internet üzerinden ağırlık kazandığını söyleyen Korkut, “Müşterilerimiz sık sık altından pastırma talebinde bulunuyordu, biz de işletme olarak bu isteği yerine getirdik. Hem dükkanımız da hem de internet sitemiz de satışa başladık. Yoğun bir talep var, ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz” diye konuştu

Kayseri'de normal pastırmanın kilosu 200-220 TL civarındayken altın kaplamalı pastırmanın kilosu 800 liradan satılıyor

Tolga Korkut, altın kaplama girişimiyle ilgili şu bilgileri verdi:

"30 yıldır pastırma sucuk sektöründeyim. Son 5 yıldır da internet üzerinden yoğun şekilde satış yapmaktayım. Özellikle 6 aydır altın pastırma ile alakalı yoğun bir talep vardı. Biz de bu talepleri yerine getirdik. Hem dükkanımız hem de internet üzerinden satışlarımızı yapmaktayız. İnternet üzerinden satışlar daha yoğun durumda. Özellikle Ege Bölgesinden talep alıyoruz. Ama Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden talepler geliyor.

Aylık 25-45 kg satılıyor

Normal pastırmaya göre fiyattan dolayı oldukça düşük satışı. Aylık ortalama 25-45 kg arasında altın kaplama pastırma satıyoruz. Normal pastırmanın kilosu ortalama 200-220 tl civarında iken altın kaplama pastırmanın kg fiyatı 800 tl'dir. Diğer ürünlerimiz için de talepler gelmeye başladı. Talepler arttıkça elbette yeni ürünlerimiz de olacaktır."

 (ANKA)
Yaşam