Kervan yolda düzülür: Şehir hastanesine açıldıktan sonra tıbbi alım

Kervan yolda düzülür: Şehir hastanesine açıldıktan sonra tıbbi alım
Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi için bir haftadır yoğun tıbbi cihaz alım ilanına çıkılması dikkat çekti.

Etlik Şehir Hastanesi, CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan tarafından 28 Eylül’de açılmıştı. Hastane 1000 poliklinik, 125 ameliyathane ve 4 bin 50 yatak kapasitesine sahip.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre açılışın üzerinden yaklaşık iki aya yakın bir zaman geçmiş olmasına karşın birkaç gündür hastaneye malzeme alımı için sürekli ilana çıkılması dikkat çekti.

Devlet Malzeme Ofisi hafta başından bu yana her gün Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nün ihtiyacı olan cihazların alım için ilan yayımlıyor.

Resmi Gazete’de dün yayımlanan ilanlarının önemli bir bölümünü yine Etlik Şehir Hastanesi için yapılacak alımlar oluşturdu. Bu konuda yayınlanan dünkü ilanlar arasında, hemen her poliklinik iç cerrahi el aletleri yer aldı.

Hastane için önceki gün de şu ilanlar yayımlanmıştı: 11 kısım göğüs cerrahi el aleti setleri, 34 kalem (IVF-yenidoğan-kadın doğum) tıbbi cihaz, altı kısım algoloji-anestezi cerrahi el aleti setleri, beş kısım acil cerrahi el aleti setleri. (Kısa Dalga)

Gündem