Kılıçdaroğlu: “İstanbul Sözleşmesi geri gelecek”

Kılıçdaroğlu: “İstanbul Sözleşmesi geri gelecek”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir gece yarısı kararnamesi ile 42 milyon kadının hakkı, hukuku, onların ellerinden alınamaz" ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Twitter adresi üzerinden paylaştığı videoda, "İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek. İstanbul sözleşmesi geri gelecek" dedi.


Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bir gece yarısı kararnamesi ile 42 milyon kadının hakkı, hukuku, onların ellerinden alınamaz. Haklarınıza, hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Çocuklarınızın, kız çocuklarınızın hakkına, hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum, her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten yana olacağım. Sizden yana olacağım. Sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde, her platformda sonuna kadar savunacağım, söz veriyorum."

Gündem