Kılıçdaroğlu: Nefsine hakim olmayan kimseyi yanımda tutmayacağım... Ekrem İmamoğlu'nu kimseye yedirmeyiz

Kılıçdaroğlu: Nefsine hakim olmayan kimseyi yanımda tutmayacağım... Ekrem İmamoğlu'nu kimseye yedirmeyiz
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronları ve kara parayı Türkiye’ye getirmekle suçladığı iktidar için, “Tuz koktu, su çürüdü. Yozlaşmanın ana merkezi Saray’dır” ve "Ekrem İmaoğlu'nu kimseye yedirmeyiz" derken, kendi partililerine de “Nefsine hakim olmayan kimseyi yanımda tutmayacağım” diye seslendi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda iktidarı kara para ve uyuşturucu baronlarını Türkiye’ye getirmekle suçlarken, “Tuz koktu, su çürüdü. Yozlaşmanın ana merkezi Saray’dır” ifadelerini kullandı. “Ekrem İmamoğlu’nu kimseye yedirmeyiz” diyen Kılıçdaroğlu’nun kendi partililerine de “Nefsine hakim olmayan kimseyi yanımda tutmayacağım. İsterse 40 yıllık arkadaşım olsun. Yanımda dalkavuklar olmayacak, sizler olacaksınız” sözleri dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun “Ayağa kalk Cumhuriyet Halk Partisi” diye seslendiği sık sık ayakta alkışlarla kesilen Meclis Grup Toplantısı’nda verdiği mesajlardan bazıları özetle şöyle:

HAZİN BİR HİKAYEYİ ANLATACAĞIM: Size bugün hazin bir hikayeyi anlatacağım. Bu hikaye, 'Kupon arazileri satarken bana soracaksınız' diyen bir kişinin koskoca bir ülkeyi uçurumun kenarına sürüklediğinin hikayesidir. Bu hikaye malı götürmenin hikayesidir. Bu hikaye yoksuldan alıp varsıla vermenin, milleti soyup soğana çevirmenin hikayesidir. Bu hikaye yolsuzluklar, kamu ihalelerinde çevrilenen ayak oyunları, çeteler var. Şimdi soruyorum. Bir ülkede iktidar kendi çıkardığı kanundan 191 değişikliği niçin yapar? Kanunda, genelgelerde, tebliğlerde yapılıyor. Bu kadar kanunla uğraşmanın temel sebebi ne? Açık ve net söyleyeyim temel sebebi servet transferini gerçekleştirmek. Birilerine, bir avuca, çeteye servet transferini gerçekleştirmek. Milyonlardan alıp bir avuç kişiye vermek. Üstelik bunu Robin Hood taklidiyle yapıyorlar. Açıkça söylüyorum. Hırsıza, yolsuza servet aktarılmıştır. Adrese teslim ihalelerle beyefendinin bahsettiği kupon arazilerle hatta deprem toplanma alanlarıyla... Beylere tek şey yetmiyor. Doymadıkları için yetmiyor.

31 MART SEÇİMLERİNDEN ÖNCE 78 MİLYAR LİRAYA EL KOYDULAR: Merkez Bankası'nın ihtiyat akçesi vardır. Kara gün akçesidir. Merkez Bankası fiyat istikrarını sağlamak için gerektiğinde en son başvurulacak kaynaktır. Bugüne kadar hiçbir iktidar el sürmedi ve her iktidar Merkez Bankası'nın ihtiyat akçesini gözü gibi korumayı bildi. Bu gözü doymamışlar bir kanun çıkardılar. İhtiyat akçesinin tamamını 78 milyar lirayı aldılar. 2019 yerel seçimlerinden hemen önce aldılar. Çünkü seçimi finanse etmeleri gerekiyordu. Malı götürdüler, hazineye koyamadılar. 78 milyar liraya el koydular ama millet bunlara öyle bir tokat attı ki bugün hala Ankara, İstanbul, Mersin, Adana diyorlar. O nedenle ben bu milletin ferasetine, vicdanına, ahlakına güveniyorum… Bu sabah gelmeden baktım Merkez Bankası'nın kasası -58.5 milyar dolar açık veriyor. Swap şu, benim cebimde para yok gidiyorum birisinden borç alıyorum. Bu para benim değil ki başkasının zamanı gelince ödeyeceğim zaten. Swap aynı uygulama. Gittiler yalvardılar, borç verin diye. Bu bizim gördüğümüz üçüncü aşama. Bunun üzerinden millete caka satıyorlar.

VARLIK BARIŞIYLA KİRLİ PARA: Adı Varlık Barışları. Tam 9 kez süresi uzatıldı. Bu ne demek? Kim olursan ol ister çocuk ticareti, kadın ticareti, insan, uyuşturucu ticareti yap, sahtekar ol, nereden kazanmış olursan ol kaynağını sormayacağım demek. Ne getirirsen getir sormayacağım diyor. Pislikle mi kazandın umursamayacağım diyor. Tam 9 kez çıkardıkları bu kanunu değiştirdiler. Bu kirli para nereden gelirse gelsin 'Başımın üstüne' dediler. Tam 9 kez bu teklifi yaptılar. Bende iki şey söyledim. 1. Kirli para iyi parayı ülkeden kovar. 2. Kara para, sahiplerini de Türkiye'ye getirir dedim. Haklıyım. Uyuşturucuyu serbest bırakırsan, parayı Türkiye'de aklarsan ne diyecek uyuşturucu baronu? 'Ben de Türkiye'ye gideyim' diyecek. Paran var mı var, siyasilerle fotoğraf başta fotoroman olmak üzere herkesle çektirebilirsin. Güvencesi var adamın. Bu yılın ilk 8 ayında ülkemize gelen kara para yabancı sermayenin tam 4 katı. Neyin sonucudur bu? 'Paranın rengi, dini nedir hiç sormadık. Çünkü paranın rengi, dini yoktur para paradır' diyordu sarayda oturan zat. Ancak paranın rengi vardır. Beyaz para, kara para, kirli para vardır.

BURASI KOLOMBİYA MI?: Türkiye uyanan bir Türkiye. Türkiye geleceğini güvence altına almak isteyen, rüşvetten, uyuşturucudan kurtulmak zorunda. Onurlu bir iktidar hiçbir zaman kirli para gelsin demez. Uluslararası kuruluşlarında altına imza attığı sözleşmeler var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti gri listeye alındı haberleri bile yok. Bilmezlikten geliyorlar. Türkiye'nin itibarını koruyacak olan aziz milletim, kirli paradan, uyuşturucu parasından medet umanlardan uzak durun. Evlatlarını seviyorsanız uzak durun. Kirli para gelirse ne olur? Bunun yanıtı maalesef sokaklarımızda. Biri çıkmış 'Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz' diyor. Ben bunu gündeme getirdiğimde kıyamet kopmuştu ama bilsinler Bay Kemal 85 milyonun hakkını ve hukukunu koruyacaktır. Bu itirafı için teşekkür ederim. Burası Kolombiya mı? Ne demek haftada 5 bin kişi.

SIRP ÇETE LİDERİNİN HAMİSİ: Sırp çete lideri İstanbul'da yakalandı. 8 yıldır İstanbul'da villada oturuyor beyefendi. Saray, fotoroman ne yapıyorlar? Ağırlıyorlar herhalde. 8 yıldır beyefendi orada. Polis arama, kazı yapıyor. Kaybolan erkekler, kadınlar var. Biz üstlerine gittikleri zaman hareket ediyorlar ama bunlar beceremezler. Parayla teslim alınmışsanız iradeniz teslim alınmış demektir. Bunlar İstanbul'da her türlü pisliğe bulaşıyor. Bana 'ispat et ispat' diyorlardı ya. Daha neyini ispat edeyim? 8 yıldır krallar gibi yaşıyor adam İstanbul'da. Yakasını tut ve götür mahkemeye diyorsanız ona millet karar verecek. İktidara geleceğiz, göreceksiniz. Tek tek yakalarından yapışıp hakim huzuruna çıkaracağız. Bizim fotoroman nerede? Bir insanın gram onuru olsa bir dakika durmaz istifa eder. Böyle insanlar ülkeye en büyük zararı veriyorlar. Hamisi kim? Sarayda oturan zat. El ele verip bu işleri çeviriyorlar.

YOZLAŞMANIN ANA MERKEZİ SARAYDIR: Açık ve net söylüyorum. Siz bu ülkenin evlatlarını heba etmiş bir iktidarsınız. Tuz koktu, su çürüdü. İkisi birden oldu. Geldiğimiz yer işte bu noktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletini çürüttüler. O kadar ki Cumhuriyet'ten intikam almayı söylemeyi de ihmal etmiyorlar, Türkçe'ye saldırıyorlar. Milli Kurtuluş Savaşı'na saldırıyorlar. Yozlaşmanın ana merkezi saraydır. Uyuşturucu batağının içine genç evlatlarımızı sürüklemenin bunun politikalarının hayata geçirilmesinin temel merkezi saraydır, saraydır, saraydır. Bir daha söylüyorum saraydır.

SURETİ MUHALEFETTEN GÖRÜNENLERİ BİLİYORUZ: Devletin namuslu güvenlik güçleri var. Sahipsiz kılmak istiyorlar bu ülkeyi. Hiç kimse unutmasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvencesi de teminatı da CHP'dir. Kılıçdaroğlu'nu nasıl sustururuz? Önce benimle anlaşmayı denediler duvara tosladılar. Yok öyle yağma, Kılıçdaroğlu'nun önünde sizin geçemeyeceğiniz duvarlar var. O duvarlar adalet, halk duvarıdır. O duvarları aşıp bana ulaşamazsınız. İkinci adımı attılar. Taşeron sermayedarları buldular 'Bay Kemal'i siz yıpratın finansmanı da bizden' dediler. Sureti muhalefetten görünen ama bu kirli sermayelerle çalışanların tamamını biliyoruz. Bunlara sesleneyim. Cumhurbaşkanı adayını bu taşeron sermayedarlar değil altılı masa, altı namuslu lider belirleyecek.

EKREM İMAMOĞLU’NU YEDİRMEYİZ: Polisleri intihara sürükleyen, hiçe sayan, robot gibi gören kirli bir yapı şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı siyasi yasaklı yapmaya çalışıyor. Açık ve net söylüyorum. Ekrem İmamoğlu büyük lokmadır, boğazınıza takılır ve kalır. Biz Ekrem İmamoğlu'nu kimseye yedirmeyiz.

AYAĞA KALK CHP: Kasımın sonunu bekleyin diyorum. Öyle 'Kanal attım, kazma vurdum' vizyonsuz adamlarla işimiz yok. Türkiye'yi 21. yüzyılın yıldızı haline nasıl getireceğiz bunu anlatacağım. Erdoğan sende dinle bunu. Ayağa kalk CHP, ayağa kalk Türkiye'm. Nefsine hakim olanların iktidarı geliyor.

NEFSİNE HAKİM OLMAYANLAR: Nefsine hakim olmayan hiç kimseyi yanımda tutmayacağım isterse 40 yıllık arkadaşım olsun. Bay Kemal'in yanında kula kulluk edenler asla ve asla yer almayacak. Bay Kemal'in yanında vatanseverler olacak. Durma CHP, korkma ve kaygılanma. Bedeli ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka kazanacağız.

Gündem