Kılıçdaroğlu’ndan partililere altılı masa talimatı: 'Konuşmayın'

Kılıçdaroğlu’ndan partililere altılı masa talimatı: 'Konuşmayın'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Genel Başkan yardımcılarına ve milletvekillerine, "6’lı masanın karar verdiği, vereceği konular ve 6 Genel Başkan’ın görüşeceği kararlarla ilgili değerlendirmede bulunulmaması talimatı" verdiği öğrenildi.

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" çıkışının ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun "Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir” sözleriyle ilişin tartışmaların ardından, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yardımcıları ve vekillere "altılı masa hakkında konuşmayın" talimatı verdiği belirtildi.

Buna göre, CHP Lideri Kılıçdaroğlu bugün Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekillerine "6’lı masanın karar verdiği, vereceği konular ve 6 Genel Başkan’ın görüşeceği kararlar ile ilgili değerlendirmede bulunulmaması" yönünde talimat verdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, altılı masa ve onu meydana getiren partilerin Sayın Genel Başkanları dışında hiç kimsenin açıklama yapma yetkisi yoktur" dedi.

6 siyasi partinin genel başkanı, ilk tur görüşmelerini 21 Ağustos'ta tamamlamıştı. 6'lı masanın ikinci tur ilk görüşmesi CHP Genel Merkezi'nde 6 liderin katılımı ile 2 Ekim Pazar, saat 14.00'te gerçekleşecek. (ANKA)