Kılıçdaroğlu'nun "uyuşturucu baronları" açıklamasına EGM'den yanıt: "Üzüldük"

Kılıçdaroğlu'nun "uyuşturucu baronları" açıklamasına EGM'den yanıt: "Üzüldük"

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'uyuşturucu baronları' ile ilgili ifadelerinin üzüntü verici olduğunu açıkladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında, "Her gelir grubuna göre uyuşturucu pazarlanıyor bugün Türkiye’de. Fakirsen ona göre uyuşturucu var, paran varsa ona göre uyuşturucu var. Önce fakir ailelerin çocuklarını elde ediyorlar. Sosyal çöküş yaşıyoruz. Uyuşturucu baronları neden hapse girmez? Çünkü siyasetçiyi satın alırlar parayla. Farkındalar mı acaba bunun?" demişti.

Kılıçdaroğlu'nun bu açıkmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü
Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nca yazılı açıklamayla yanıt verildi. Emniyet'in açıklaması şöyle:

"Vatandaşlarımızı özellikle de gençlerimizi korumak için gece gündüz demeden uyuşturucu ile mücadele ediyoruz. Bazen günlerce evini göremeyen arkadaşlarımız her türlü sonucu göze alarak zehir taciriyle savaşıyor. Ve bundan sonra da savaşacak. Bu uğurda verdiğimiz şehitlerin acısı hala yüreklerimizde. Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını ve buna bağlı olarak en büyük yakalamalarını gerçekleştirdik.

Halen cezaevlerinde uyuşturucuya bağlı suçlardan 100 binin üzerinde tutuklu ve hükümlü olduğunu bilmeden 'baronlara' ve 'uyuşturucu satıcılarına' operasyon yapılmadığını ileri sürmek teşkilatımıza hak etmediği bir iftirada bulunmaktır. Bu iftira daha önce organize suç örgütleri ve yurt dışı kaynaklı olarak defalarca ortaya atıldı ve biz onların hedefini biliyorduk. Ancak bu kez iftirayı CHP Genel Başkanı’ndan duyunca üzüldük. Şehitlerimizde muazzep eden bu haksızlığa itirazımıza dile getirmeyi mesleğimizin onuru ve şerefi için görev biliyoruz." (DHA)