KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Diyarbakır'da konuştu: 'Suriye hava harekatı Türkiye'nin ansızın neler yapabileceğinin bir ifadesiydi'

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Diyarbakır'da konuştu: 'Suriye hava harekatı Türkiye'nin ansızın neler yapabileceğinin bir ifadesiydi'
Diyarbakır'da çeşitli temaslarını sürdüren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin Suriye ve Kuzey Irak'a düzenlediği hava harekatı ile ilgili "Türkiye'nin ansızın neler yapabileceğinin bir ifadesiydi" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Diyarbakır Bağlar ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

"Geçen gün yapılan harekat Türkiye'nin ansızın neler yapabileceğinin bir ifadesiydi"

Burada konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "20 Temmuz 1974'te Mehmetçiğin adaya çıkması ve mücahitlerle buluşmasıyla oradaki zaferimizle Doğu Akdeniz'deki çok değerli "Mavi Vatanın" adı haklarımızı ve çıkarlarımızı koruması bakımından da ne kadar isabetli, ne kadar önemli bir harekat olduğunu gösteriyor.

Ben Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mehmetçiklerimize bu harekatlardan dolayı gerçekten milletimiz ve halkımızın güvenliği için fedakarlık yapanlara teşekkür ederim. Kıbrıs halkından hep dualarında onların yanında olduğunu buradan ifade etmek istiyorum.

Geçen gün de yapılan harekatında bütün dünyanın gözü önünde Türkiye'nin ansızın neler yapabileceğinin bir ifadesiydi. Dolayısıyla terör örgütünün İstiklal caddesindeki saldırıların ve çirkinliklerin bizim tarafımızdan da lanetlendiğini buradan belirmek istiyorum" dedi. (DHA)

Dünya