Koç Üniversitesi'nden 'uyuşturucu' açıklaması: Şoför, üniversitenin aracını izinsiz almış

Koç Üniversitesi'nden 'uyuşturucu' açıklaması: Şoför, üniversitenin aracını izinsiz almış
Şanlıurfa'da bir üniversiteye ait araçta uyuşturucu bulunmasına ilişkin Koç Üniversitesi'nden açıklama geldi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunda bir vakıf üniversitesine ait resmi plakalı aracı durdurdu.

Şüpheli araçta eğitimli köpek ile yapılan aramada 7 valiz içinde 98 paket halinde 53 kilo skunk ile 29 paket halinde 21 kilo 350 gram toz esrar ele geçirildi. Piyasa değeri toplam 3 milyon TL olan uyuşturucuya el koyan polis, sürücü ile şüpheli araca öncülük yapan 34 EYJ 640 plakalı aracın sürücüsünü gözaltına aldı. 2 şüphelinin polisteki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Öncülük eden aracın plakası verilirken, asıl uyuşturucunun bulunduğu aracın Koç Üniversitesi'ne ait olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Üniversiteden yazılı açıklama yapıldı. "Son günlerde üniversitemizin adının geçtiği bazı haberlere ilişkin basın ve kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur" denilen açıklama şöyle:

"Üniversitemizde şoför olarak çalışmakta olan söz konusu kişinin üniversitenin aracını izinsiz olarak tek başına şehir dışına çıkartmasına ve suça karışmasına istinaden Koç Üniversitesi’ndeki işine derhal son verilmiştir. Adli süreç halen devam etmekte olup, üniversitemiz de kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

Koç Üniversitesi olarak emniyet güçlerimiz ve adli makamlarla daimi işbirliği içinde olduğumuzu ve süreci yakından takip ettiğimizi duyururuz." (Kısa Dalga)

ekran-resmi-2022-11-30-10-58-49.png

Gündem