Kolivar’dan ‘Silivri’ sözlerine açıklama: Ağzımdan çıkmış gibi basına servis edildi

Kolivar’dan ‘Silivri’ sözlerine açıklama: Ağzımdan çıkmış gibi basına servis edildi
Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Kolivar, “Silivri soğuk diyorlar ama hiç soğuk değil” ifadeleri için, “Ağzımdan çıkmış gibi basına servis edildi” dedi.

Katıldığı bir televizyon yayanındaki sözleri nedeniyle gözaltına alındıktan sonra başkaca sosyal medya paylaşımlarına dayanılarak “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, kendisine atfen basına yansıyan “Kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar ama hiç soğuk değil” ifadeleri için “Ağzımdan çıkmış gibi basına servis edildi” dedi.

“Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” dediği için gözaltına alındıktan sonra sosyal medya paylaşımları nedeniyle “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandıktan sonra Avukat Tugay Berk ile görüşmüştü. Bu görüşmeden sonra Kolivar’ın, “Kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar ama hiç soğuk değil. Benim evde kalorifer yanmıyor, burada yanıyor” dediği öne sürülmüş ve bu sözleri sosyal medyada yoğun ilgi görmüştü.

“AĞZIMDAN ÇIKMIŞ GİBİ SERVİS EDİLDİ”

Kolivar, sosyal medya hesabından yeni bir açımlama yaparak, Avukat Berk ile yaptığı sohbetteki sözlerinin farklı noktalara çekildiğini, kendi ağzından çıkmış gibi basına servis edildiğini kaydetti. Kolivar’ın son paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Herkese iyi akşamlar. 10.11.2022 tarihinde benimle görüşmek isteyen bir avukatın bu talebini geri çevirmeyerek kendisi ile bir sohbet gerçekleştirdim. Halimi hatırımı sorarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Aynı akşam basında hakkımda birtakım haberler çıktı. Benim ağzımdan çıkmış gibi cümleler basına servis edildi. Bir hasbihalin farklı noktalara çekilerek basına bu şekilde aktarılmış olmasını şaşkınlıkla karşılamaktayım.

Yaşanan bu durum nedeniyle avukatım Bilge Çiftçi ve ailem dışında görüşme yapmak isteyenlerin talebini kabul etmeyeceğimi bilmenizi isterim. Bilindiği üzere söylediklerim nedeniyle buradayım. Basına yansıdığı gibi söylemlerim olacak olsa dahi bunu avukatım Bilge Çiftçi veya oğlum Kerem Kolivar aracılığı ile yaparım. Sağlıcakla kalın…”

kolivar.jpg

Gündem